כרטיסים

מדריך לדתיים ושומרי מסורת בפירנצה

מדריך לדתיים ושומרי מסורת בפירנצה

פירנצה - קהילה יהודית, מדריך לדתיים ושומרי מסורת

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

מדריך לדתיים ושומרי מסורת בפירנצה

פירנצה היא אחת הערים היפות והתרבותיות ביותר באיטליה. היא ידועה בזכות הארכיטקטורה המרהיבה שלה, האמנות העשירה שלה, וההיסטוריה העשירה שלה. אך מה קורה אם אתם שומרים כשרות? האם תוכלו ליהנות מכל מה שיש לפירנצה להציע גם בשבת?

התשובה היא כן, אך חשוב לתכנן את הטיול מראש. ישנם מספר מלונות בפירנצה המציעים חדרים עם מיטות שמורות, וכן שירותים נוספים המתאימים לדתיים ושומרי מסורת. כמו כן, ישנן מספר מסעדות כשרות בפירנצה המציעות מגוון רחב של מנות יהודיות מסורתיות.

במאמר זה, נציג מידע מקיף על חופשה כשרה בפירנצה. נדבר על אפשרויות הלינה, הארוחות, ופעילויות אחרות שניתן לעשות בעיר גם בשבת. אז אם אתם מתכננים טיול לפירנצה, המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד.

קהילה יהודית בפירנצה

היסטוריה – הקהילה היהודית בפירנצה היא אחת הקהילות היהודיות הוותיקות באיטליה. היא הוקמה במאה ה-14, כאשר יהודים החלו להגיע לעיר בעקבות צו קיסרי שהעניק להם זכויות אזרחיות. במאה ה-15, יהודי פירנצה היו מעורבים בחיי העיר במגוון רחב של תחומים. הם היו רופאים, סוחרים, אמנים ואנשי רוח.

אחד הדוגמאות הבולטות לתרומתם של יהודי פירנצה לתרבות האיטלקית היא משפחת דה מדיצ'י. משפחת האצולה החזקה הזו הייתה פטרונית של אמנות וספרות, והיא תמכה במספר אמנים יהודים, ביניהם האמן המפורסם מיכלאנג'לו.

עם זאת, במהלך מלחמת העולם השנייה, הקהילה היהודית בפירנצה סבלה קשות. כ-400 מחבריה נרצחו בשואה. לאחר המלחמה, הקהילה החלה להתאושש, והיא החלה לצמוח מחדש.

מספרים – הקהילה היהודית בפירנצה מונה כ-1,200 חברים. היא הקהילה היהודית השלישית בגודלה באיטליה, אחרי קהילות רומא ומילאנו.

הרובע היהודי – הרובע היהודי בפירנצה הוא אחד הגדולים באיטליה. הוא שוכן במרכז העיר, והוא כולל מגוון רחב של חנויות, מסעדות ובתי כנסת. הרובע היהודי בפירנצה הוקם במאה ה-16, והוא היה הגטו הראשון באיטליה. הגטו היה מקום מוגבל בו יהודים יכלו להתגורר, והוא היה מוקף חומה.

בשנת 1848, הממשל האיטלקי ביטל את הגטו, אך הרובע היהודי בפירנצה עדיין נשמר כמקום בו יהודים רבים מתגוררים ומנהלים את חייהם.

אתרים יהודיים – 

בין האתרים היהודיים בפירנצה ניתן למנות את:

 • בית הכנסת הגדול – בית הכנסת הגדול בפירנצה הוא אחד הגדולים באיטליה. הוא נבנה במאה ה-19 בסגנון נאו-מורי.
 • המוזיאון היהודי – המוזיאון היהודי בפירנצה מציג את ההיסטוריה והתרבות של יהדות פירנצה.
 • בית העלמין היהודי – בית העלמין היהודי בפירנצה הוא אחד העתיקים באיטליה. הוא שוכן במרכז העיר, והוא כולל קברים של יהודים מפורסמים, ביניהם מיכלאנג'לו.
 • הגטו היהודי – הגטו היהודי בפירנצה הוא אחד הגדולים באיטליה. הוא שוכן במרכז העיר, והוא כולל מגוון רחב של חנויות, מסעדות ובתי כנסת.

לסיכום – קהילה יהודית בפירנצה היא קהילה היסטורית וחשובה. היא תרמה רבות לתרבות האיטלקית, והיא ממשיכה להיות קהילה תוססת ופעילה גם היום.

הקהילה היהודית בפירנצה כיום

הקהילה היהודית בפירנצה היא קהילה תוססת ופעילה, המונה כ-1,200 חברים. היא כוללת מגוון רחב של ארגונים ופעילויות, המהווים חלק חשוב בחיי הקהילה והעיר.

בית כנסת – שני בתי הכנסת בפירנצה הם בית הכנסת הגדול, שנבנה במאה ה-19 בסגנון נאו-מורי, ובית הכנסת הקטן, שנבנה במאה ה-17. בית הכנסת הגדול הוא מקום התפילה המרכזי של הקהילה. 

הוא כולל שתי קומות, כאשר בקומה הראשונה מתקיימות התפילות בימי חול ובקומה השנייה מתקיימות התפילות בשבתות ובחגים. בית הכנסת הקטן משמש בעיקר לתפילות קבוצות קטנות, כגון תפילות נשים או תפילות נוער.

בית ספר יהודי – בית הספר היהודי בפירנצה הוא בית ספר יסודי ותיכון, המלמד ילדים מגיל גן עד כיתה 12. בית הספר מקנה לתלמידיו ידע יהודי-תורני לצד חינוך כללי. התלמידים לומדים עברית, תלמוד, הלכה, היסטוריה יהודית ועוד. בית הספר הוא חלק חשוב בחיי הקהילה, והוא מספק לתלמידיו הזדמנות לגדול ולצמוח כיהודים בתוך קהילה תומכת.

בית אבות – בית האבות היהודי בפירנצה מספק דיור ומטפל ביהודים מבוגרים. בית האבות מציע לדייריו תנאי מגורים נוחים ושירותים רפואיים ומטפלים. הוא מספק גם פעילויות חברתיות וקהילתיות, המאפשרות לדיירים להישאר פעילים ומעורבים בקהילה.

מוזיאון יהודי – המוזיאון היהודי בפירנצה מציג את ההיסטוריה והתרבות של יהדות פירנצה. המוזיאון כולל אוסף של חפצים יהודיים, כגון תלבושות, כלי בית, ספרים ועוד. הוא גם מציג מידע על ההיסטוריה של יהדות פירנצה, החל מהקמת הקהילה במאה ה-14 ועד היום. המוזיאון הוא מקום חשוב ללמוד על ההיסטוריה והתרבות של יהדות פירנצה. הוא פתוח לקהל הרחב, יהודים ולא-יהודים כאחד.

פעילות קהילתית – הקהילה היהודית בפירנצה מקיימת פעילויות רבות לקידום הבנה וסובלנות בין יהודים ולא-יהודים.

בין הפעילויות הללו ניתן למנות:

 • השתתפות באירועים קהילתיים איטלקיים, כגון פסטיבלים ואירועים תרבותיים.
 • אירועים קהילתיים יהודיים, כגון אירועים חגים ואירועים חינוכיים.
 • פעילויות בנושא רב תרבותיות, כגון הרצאות ואירועים לימודיים.

הפעילויות הללו נועדו להכיר את התרבויות השונות זו לזו ולקדם הבנה וסובלנות בין יהודים ולא-יהודים.

קהילה צעירה ומתחדשת – הקהילה היהודית בפירנצה היא קהילה צעירה ומתחדשת. היא כוללת אנשים מרקעים שונים, ומגיעים אליה אנשים חדשים רבים מכל העולם. הקהילה הצעירה של פירנצה היא קהילה פעילה ומשגשגת. היא מעורבת בחיי העיר, וממשיכה לתרום רבות לתרבות האיטלקית.

מדריך כשרות לדתיים ושומרי מסורת בפירנצה

כשרות בפירנצה

פירנצה היא עיר ידידותית ליהודים, עם קהילה יהודית תוססת ופעילה. עם זאת, חשוב לדעת כי בעיר קיים מגוון רחב של מסעדות ובתי עסק, ולא כולם מציעים אוכל כשר.

מסעדות כשרות

בפירנצה קיימים מספר מסעדות כשרות, אך הן בדרך כלל קטנות ולא זולות. מומלץ להזמין מקום מראש.

להלן מספר דוגמאות למסעדות כשרות בפירנצה:

 • מסעדת "קפה יהודי" (Caffè Ebraico) היא מסעדה כשרה קטנה הממוקמת במרכז העיר. המסעדה מציעה תפריט איטלקי מסורתי עם מנות כשרות, כגון פסטה, פיצה, וארוחות בוקר.
 • מסעדת "בית חב"ד" (Chabad House) היא מסעדה כשרה הממוקמת ליד בית חב"ד בעיר. המסעדה מציעה תפריט בינלאומי עם מנות כשרות, כגון סטייקים, דגים, וארוחות צמחוניות.

חנויות כשרות

בפירנצה קיימים מספר חנויות כשרות, המציעות מגוון רחב של מוצרי מזון כשרים, כגון בשר, עופות, מוצרי חלב, ועוד.

להלן מספר דוגמאות לחנויות כשרות בפירנצה:

 • חנות "קונסוליה" (Consolati) היא חנות כשרה הממוקמת במרכז העיר. החנות מציעה מגוון רחב של מוצרי מזון כשרים, כולל בשר, עופות, מוצרי חלב, ועוד.
 • חנות "השומר" (Il Guardiano) היא חנות כשרה הממוקמת בפרבר של העיר. החנות מציעה מגוון רחב של מוצרי מזון כשרים, כולל בשר, עופות, מוצרי חלב, ועוד.

טיפים לכשרות בפירנצה

להלן מספר טיפים לכשרות בפירנצה:

 • הזמינו מקום מראש במסעדות כשרות. המסעדות הכשרות בפירנצה קטנות, ולכן הן עלולות להיות מלאות, במיוחד בשעות הערב.
 • בררו מראש על שעות פתיחה של חנויות כשרות. חלק מהחנויות הכשרות בפירנצה סגורות בימי שישי אחר הצהריים וביום שבת.
 • היו מוכנים לכך שחלק מהמקומות בפירנצה לא יהיו כשרים. חשוב לבדוק את התפריט או את המרכיבים של המנות לפני שאתם מזמינים אותן.

לסיכום – כשרות בפירנצה היא אפשרית, אך חשוב לתכנן את הטיול מראש ולבדוק את האפשרויות הקיימות. עם קצת תכנון, תוכלו ליהנות מהעיר היפה הזו גם אם אתם שומרים כשרות.

תפילות בפירנצה

פירנצה היא עיר עם קהילה יהודית תוססת ופעילה. בעיר קיימים שני בתי כנסת, בית הכנסת הגדול ובית הכנסת הקטן.

בית הכנסת הגדול – בית הכנסת הגדול בפירנצה הוא בית כנסת אורתודוקסי. הוא נבנה במאה ה-19 בסגנון נאו-מורי, והוא אחד הגדולים באיטליה.

בית הכנסת הגדול הוא מבנה מרשים, הממוקם במרכז העיר. הוא בנוי בצורת מלבן, והוא כולל שני אולמות תפילה גדולים. האולם המרכזי הוא אולם התפילה הגברי, והוא יכול להכיל כ-1,200 מתפללים. האולם הקטן יותר הוא אולם התפילה הנשי, והוא יכול להכיל כ-300 מתפללות.

תפילות בבית הכנסת הגדול מתקיימות בשעות הבוקר והערב. ישנם גם מניינים בעברית ובאיטלקית.

שעות התפילות בבית הכנסת הגדול:

 • שחרית: 9:00 בבוקר
 • מנחה: 13:00 בצהריים
 • ערבית: 19:00 בערב

תפילות שחרית בבית הכנסת הגדול:

תפילות שחרית בבית הכנסת הגדול מתחילות בשעה 9:00 בבוקר. התפילות כוללות את קטע "ברכו את ה' המבורך", קטע "שמע ישראל", פרשת השבוע, וקריאת התורה.

תפילות מנחה בבית הכנסת הגדול:

תפילות מנחה בבית הכנסת הגדול מתחילות בשעה 13:00 בצהריים. התפילות כוללות את קטע "השיבה שופטינו", קטע "מי כמוך", וקטעים נוספים.

תפילות ערבית בבית הכנסת הגדול:

תפילות ערבית בבית הכנסת הגדול מתחילות בשעה 19:00 בערב. התפילות כוללות את קטע "שמע ישראל", קטע "עלינו לשבח", וקטעים נוספים.

בית הכנסת הקטן – בית הכנסת הקטן בפירנצה הוא בית כנסת אשכנזי. הוא נבנה במאה ה-17, והוא משמש בעיקר לתפילות נשים. בית הכנסת הקטן הוא מבנה קטן יותר מבית הכנסת הגדול, והוא ממוקם באזור יהודי קטן בעיר. תפילות בבית הכנסת הקטן מתקיימות בשעות הבוקר והערב.

שעות התפילות בבית הכנסת הקטן:

 • שחרית: 9:00 בבוקר
 • ערבית: 19:00 בערב

תפילות שחרית בבית הכנסת הקטן:

תפילות שחרית בבית הכנסת הקטן מתחילות בשעה 9:00 בבוקר. התפילות כוללות את קטע "ברכו את ה' המבורך", קטע "שמע ישראל", פרשת השבוע, וקריאת התורה.

תפילות ערבית בבית הכנסת הקטן:

תפילות ערבית בבית הכנסת הקטן מתחילות בשעה 19:00 בערב. התפילות כוללות את קטע "שמע ישראל", קטע "עלינו לשבח", וקטעים נוספים.

טיפים לתפילות בפירנצה

להלן מספר טיפים לתפילות בפירנצה:

 • הזמינו מקום מראש בבית הכנסת הגדול. בית הכנסת הגדול הוא פופולרי, ולכן הוא עלול להיות מלא, במיוחד בשבתות. ניתן להזמין מקום מראש באתר האינטרנט של בית הכנסת.
 • היו מוכנים לכך שחלק מהתפילות יתקיימו באיטלקית. בתי הכנסת בפירנצה מציעים מניינים גם בעברית, אך מומלץ לדעת כמה מילים באיטלקית כדי להבין את ההוראות של החזן.

שבת בפירנצה

שבת היא יום המנוחה היהודי, והיא מתחילה ביום שישי בערב עם צאת הכוכבים. ביום שבת, יהודים נוהגים להדליק נרות שבת, לאכול ארוחת שבת, ולנוח.

צאת הכוכבים בפירנצה – צאת הכוכבים בפירנצה הוא בדרך כלל בשעה 18:15 בערב. לאחר צאת הכוכבים, יהודים נוהגים להדליק נרות שבת, לאכול ארוחת שבת, ולנוח.

הדלקת נרות שבת בפירנצה – הדלקת נרות שבת היא אחד הטקסים המרכזיים של שבת. הנרות דולקים למשך זמן ארוך, ויש להם משמעות רבה ביהדות. הם מייצגים את האור האלוהי, ואת הברכה של ה' על שבת. הדלקת נרות שבת בפירנצה היא חוויה מיוחדת. העיר היפה מוצפת באור הנרות, והאווירה היא של קדושה ושלווה.

ארוחת שבת בפירנצה – ארוחת שבת היא ארוחה חגיגית, והיא כוללת מנות מסורתיות יהודיות, כגון יין, לחם, דגים, ועוד. הארוחות בפירנצה הן טעימות ומגוונות, והן כוללות מגוון רחב של מנות יהודיות מסורתיות.

דוגמאות למנות יהודיות מסורתיות שניתן למצוא בפירנצה:

 • גפילטע פיש: דג כבוש הממולא בפירורים, בצל, תבלינים, ועוד.
 • חריימה: תבשיל דגים חריף.
 • מולץ: קציצות דגים קטנות.
 • חומוס: ממרח עדשים שחורות.
 • פטה: ממרח טחינה.

נופש בשבת בפירנצה

ביום שבת, רוב העסקים בפירנצה סגורים, ויש מעט תחבורה ציבורית. מומלץ לתכנן את הטיול מראש ולבדוק את שעות הפתיחה של העסקים והתחבורה הציבורית.

הנה מספר פעילויות שניתן לעשות בפירנצה בשבת:

 • ביקור בבית הכנסת הגדול: בית הכנסת הגדול בפירנצה הוא אחד הגדולים באיטליה, והוא מקום מיוחד לחובבי היסטוריה ותרבות.
 • טיול בשכונה היהודית: השכונה היהודית בפירנצה היא אחת השכונות היהודיות העתיקות באירופה. היא שוכנת במרכז העיר, והיא מקום יפה ורגוע.
 • בילוי עם המשפחה והחברים: שבת היא יום מצוין לבלות עם המשפחה והחברים. ניתן לבקר בפארקים, בגנים, או סתם לשבת בבית וליהנות מהזמן ביחד.

טיפים לשבת בפירנצה

 • הזמינו מקום מראש במסעדה כשרה. המסעדות הכשרות בפירנצה קטנות, ולכן הן עלולות להיות מלאות, במיוחד בשבתות. ניתן להזמין מקום מראש באתר האינטרנט של המסעדה.
 • היו מוכנים לכך שחלק מהעסקים יהיו סגורים ביום שבת. מומלץ לתכנן את הטיול מראש ולבדוק את שעות הפתיחה של העסקים.
 • הביאו עמכם ספר תורה או סידור לתפילה. ניתן להשיג ספר תורה או סידור לתפילה בבית הכנסת הגדול בפירנצה.

לסיכום – שבת בפירנצה היא חוויה מיוחדת, והיא הזדמנות להכיר את התרבות היהודית בעיר. עם קצת תכנון, תוכלו ליהנות מהיום המקודש הזה גם אם אתם שומרים שבת.

לינה כשומר מסורת או דתי בפירנצה

פירנצה היא עיר יפהפייה עם היסטוריה עשירה ותרבות מפוארת. היא גם עיר ידידותית ליהודים, עם קהילה יהודית תוססת ופעילה. עם זאת, חשוב לדעת כי בעיר קיימים מספר מלונות, ולא כולם מציעים חדרים עם מיטות שמורות.

משמעות מיטות שמורות – עבור שומרים מסורת או דתיים, מיטות שמורות הן חיוניות. המשמעות של מיטות שמורות היא שמיטות אלו מונחות בצורה מסוימת, כך שרגלי האדם הישן לא יישארו חשופות. זאת, על פי ההלכה היהודית, שאוסרת על שינה עם רגלים חשופות.

מלונות עם שירותים נוספים המתאימים לדתיים ושומרי מסורת בנוסף למיטות שמורות, מומלץ לבדוק אם המלון מציע שירותים נוספים המתאימים לדתיים ושומרי מסורת, כגון:

 • חדר תפילה – חדר תפילה הוא מקום חשוב עבור דתיים ושומרי מסורת, שכן הוא מאפשר להם להתפלל בנוחות ובפרטיות.
 • שירותי כביסה כשרים – שירותי כביסה כשרים חשובים לשומרי מסורת, שכן הם מבטיחים שהבגדים שלהם יטוהרו בהתאם להלכה.
 • מזון כשר – מזון כשר חשוב לשומרי מסורת, שכן הוא עונה על הדרישות ההלכתיות.

טיפים ללינה כשומר מסורת או דתי בפירנצה

להלן מספר טיפים ללינה כשומר מסורת או דתי בפירנצה:

 • הזמינו מקום מראש במלון שמציע חדרים עם מיטות שמורות. חדרים עם מיטות שמורות הם חיוניים לשומרי מסורת, שכן הם מאפשרים להם לישון בצורה נוחה וקלה.
 • בררו מראש על שירותים נוספים המתאימים לדתיים ושומרי מסורת. שירותים אלו יכולים להקל על השהייה שלכם במלון.
 • הביאו עמכם ספר תורה או סידור לתפילה. ניתן להשיג ספר תורה או סידור לתפילה בבית הכנסת הגדול בפירנצה.

דוגמאות נוספות

להלן מספר דוגמאות נוספות לשירותים נוספים המתאימים לדתיים ושומרי מסורת שניתן למצוא במלונות בפירנצה:

 • חדר רחצה עם שתי כיורים, כך שגבר ואישה יכולים להתרחץ בו יחד.
 • חדר אירוח מרווח, כך שניתן להשתמש בו כחדר אוכל בשבת.
 • שירותי הסעה לשבת לבית הכנסת.

האפ פירנצה היא יעד טוב לחופשה כשרה? יש שם בתי כנסת? ומה אם מסעדות כשרות? כל מה שרציתם לשאול על חופשה כשרה בפירנצה

כן, יש קהילה יהודית בפירנצה. הקהילה היהודית בפירנצה היא אחת הקהילות היהודיות העתיקות ביותר באיטליה, והיא נוסדה במאה ה-13. הקהילה מונה כיום כ-2,000 חברים, והיא כוללת יהודים מכל רחבי העולם. הקהילה היהודית בפירנצה מפעילה מספר מוסדות, כולל שני בתי כנסת, בית ספר יהודי, ומרכז קהילתי. הקהילה גם מקיימת פעילויות רבות, כגון אירועי תרבות, אירועים חברתיים, ופעילויות תורניות. בתי הכנסת בפירנצה הם בית הכנסת הגדול ובית הכנסת הקטן. בית הכנסת הגדול הוא בית הכנסת הגדול ביותר באיטליה, והוא נמצא במרכז העיר. בית הכנסת הקטן הוא בית כנסת אשכנזי, והוא ממוקם באזור יהודי קטן בעיר. בית הספר היהודי בפירנצה הוא בית ספר יסודי יהודי, והוא מספק חינוך יהודי ותרבותי לילדים יהודים בפירנצה. המרכז הקהילתי בפירנצה הוא מרכז חברתי ותרבותי, והוא מספק מגוון רחב של פעילויות קהילתיות, כגון אירועי תרבות, אירועים חברתיים, ופעילויות תורניות.

פירנצה היא ביתם של שני בתי כנסת, שניהם בעלי היסטוריה ארוכה ועשירה. בית הכנסת הגדול בית הכנסת הגדול בפירנצה הוא בית הכנסת הגדול ביותר באיטליה, והוא נמצא במרכז העיר. הוא נבנה במאה ה-19 בסגנון נאו-מורי, והוא יכול להכיל כ-1,200 מתפללים. הבית הכנסת נבנה על ידי יהודי עיראקי בשם דוד פאלאגי, והוא תוכנן על ידי האדריכל האיטלקי ג'ובאני פלטריני. הבית הכנסת מעוטר בקישוטי פסיפס צבעוניים, ויש בו גם ספרייה יהודית קטנה. בית הכנסת הקטן בית הכנסת הקטן בפירנצה הוא בית כנסת אשכנזי, והוא ממוקם באזור יהודי קטן בעיר. הוא נבנה במאה ה-17, והוא יכול להכיל כ-300 מתפללים. הבית הכנסת נבנה על ידי יהודי אשכנזי בשם שמואל לוי, והוא תוכנן על ידי האדריכל האיטלקי ג'ובאני ברטוליני. הבית הכנסת מעוטר בקישוטי פסטל, ויש בו גם ספרייה יהודית קטנה.

פירנצה היא יעד טוב לחופשה כשרה, אך חשוב לתכנן את הטיול מראש. היתרונות של חופשה כשרה בפירנצה: פירנצה היא עיר יפהפייה עם היסטוריה עשירה ותרבות מפוארת. יש בפירנצה קהילה יהודית תוססת ופעילה, המציעה מגוון רחב של שירותים לתיירים שומרי כשרות. יש בפירנצה מספר מסעדות כשרות המציעות מגוון רחב של מנות יהודיות מסורתיות. החסרונות של חופשה כשרה בפירנצה: לא כל המסעדות בפירנצה כשרות. חלק מהעסקים והשירותים בפירנצה סגורים בשבת. אם אתם מתכננים חופשה כשרה בפירנצה, כדאי להיעזר בארגונים יהודיים מקומיים. הארגונים הללו יכולים לספק לכם מידע על אפשרויות הלינה, הארוחות, ופעילויות אחרות שניתן לעשות בפירנצה גם בשבת.

להלן מספר טיפים כיצד ניתן להסתדר עם שבת בפירנצה: הזמינו מקום מראש במלון עם חדרים עם מיטות שמורות. זה חשוב במיוחד אם אתם שומרים שבת, מכיוון שחלק מהמלונות בפירנצה אינם מציעים חדרים עם מיטות שמורות. בדקו את שעות הפתיחה של עסקים ושירותים בשבת. רוב העסקים והשירותים בפירנצה סגורים בשבת, לכן חשוב לבדוק את שעות הפתיחה של העסקים והשירותים שאתם מתכננים להשתמש בהם. הביאו עמכם אוכל כשר לשבת. לא כל המסעדות בפירנצה כשרות, לכן כדאי להביא עמכם אוכל כשר לשבת. להלן מספר פעילויות שניתן לעשות בפירנצה בשבת: ביקור בבית הכנסת הגדול או הקטן בפירנצה. ביקור במוזיאונים או בגלריות שבעיר. טיול רגלי בעיר. ביקור בחנויות כשרות.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן