חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

מוזיאון HZERO בפירנצה

מוזיאון HZERO בפירנצה

Museo HZERO

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

מוזיאון HZERO בפירנצה

פירנצה- עיר שמהדהדת את פאר הרנסנס, שבה כל אבן, פסל ופרסקו מספרים סיפור על זוהר אמנותי. בין הגלריות המפורסמות והפיאצות ההיסטוריות שלו, שוכן לו אוצר נסתר ואינטימי, מוקדש כל כולו לאמנות של דגמי רכבות, מציע מסע ייחודי אל תוך עולם של מיניאטורות מורכבות והיסטוריה שובת לב. זהו מקום שבו הקסם של רכבות מיניאטוריות פוגש את פאר התרבות האיטלקית, ויוצר חוויה בלתי צפויה ובלתי נשכחת כאחד.

ברוכים הבאים למוזיאון HZERO,ממלכה שבה הזמן עומד מלכת והדמיון ממריא לשחקים. כאן, המולת העיר מתפוגגת, מתחלפת עם קטרים זעירים שנוסעים בנופים מיניאטוריים מעוצבים בקפידה. 

בין אם אתם מטיילים ותיקים שמחפשים חוויות מחוץ לשבילי התיירות או שאתם משפחה שמחפשת הרפתקה חינוכית ומשעשעת לילדיה, הגעתם למקום הנכון. 

כמה מילים על המוזיאון

Museo HZERO בפירנצה הוא מוזיאון ייחודי ומרתק שמתמחה באמנות ובהיסטוריה של דגמי רכבות מיניאטוריים. המוסד הייחודי מוקדש להצגת אוסף נרחב ומגוון רכבות מיניאטוריות ודגמי רכבות. כל יצירה במוזיאון היא יצירת אמנות, מייצגת תקופות וסגנונות מעולמות התחבורה והאמנות.

מה שמייחד את המוזיאון הוא ההתמקדות שלו בפרטים ובדיוק בעת יצירת מודלים של רכבות. התצוגות כאן הן ממש לא רכבות צעצוע פשוטות, מדובר על העתקים מפורטים ומורכבים שהונחו בתוך סביבות רכבת אמיתיות, יצירות אמנות אשר מציגות את התפתחות הטכנולוגיה והעיצוב של הרכבות לאורך עשרות שנים. תערוכות המוזיאון מכסות מגוון רחב של דגמי רכבות- מרכבות קיטור קלאסיות ועד לרכבות  חשמליות מודרניות, כל דגם מונח בתוך סביבה מעוצבת להפליא שמתארות נופים מציאותיים וסצנות אורבניות.

המוזיאון משמש כקולוסיאום של ממש בעולם הרכבות, מדגיש את חשיבותן והשפעתן על התפתחותן של חברות וכלכלות ברחבי העולם. לא מדובר רק במוזיאון מיניאטורות אליו מגיעים חובבי רכבות, אלא במקום שמספר על היסטוריה, הנדסה ואמנות. 

הסיפור שעומד מאחורי מוזיאון דגמי הרכבות

בעיר הקסומה פירנצה, שם נרדף לאמנות והיסטוריה, שוכן לו אוצר אינטימי ומסתורי, כזה שעדיין לא נתגלה על ידי המוני התיירים שמציפים את רחובות ואתרי מרכז העיר- מוזיאון HZERO. מדובר על ממלכה צבעונית ומהפנטת, שמוקדשת כולה לאמנות ולהיסטוריה של דגמי רכבות. 

הסיפור של המוזיאון מתחיל עם חזון של אדם נלהב בשם ג'וזפה פטרנו קסטלו די סן ג'וליאנו, אשר אהבתו לעולם הרכבות לא הייתה רק תחביב, אלא דרך חיים. אדם זה חלם ליצור מרחב שבו ניתן יהיה לחגוג את היופי והמורכבות של כלי התחבורה הזה. הוא דמיין מוזיאון שלא רק יציג דגמים של רכבות שונות מרחבי העולם, אלא גם יספר לבאי המוסד את הסיפור שעומד מאחוריהם, ישקף את התקדמות הטכנולוגיה ואת המשמעות של כלי התחבורה הזה לאורך ההיסטוריה. 

והנה התגבש לו החלום, ובמאי 2022 נפתח המוסד האייקוני הזה, לאחר 50 שנה שבהן חקר ג'וזפה את עולם הרכבות. מדובר על אחד מהמוזיאונים הגדולים באירופה בתחומו, אשר משתרע על שטח של למעלה מ-280 מ"ר. לא רק הגודל שלו הופך אותו למדהים, אלא גם רמת הפירוט והאומנות שהושקעו ביצירתו.

המוזיאון הוא בעצם מספר סיפורי אגדות, הוא עושה יותר מסתם להציג דגמי רכבות- הוא חוקר את הדימויים וההיסטוריה של הרכבת באמצעות שילוב של דגמים פיזיים, אורות, צלילים, אלמנטים ואמצעי מולטימדיה אחרים. גישה זו הופכת אותו לפרויקט מוזיאון שטרם נראה, אשר מציע למבקרים בו חוויה ייחודית ואינטראקטיבית.

מוזיאון HZERO, לפיכך, מייצג מיזוג של אמנות, היסטוריה וטכנולוגיה, מציג את היופי המורכב והמשמעות ההיסטורית של רכבות דגמי. כאן תמצאו דגמי רכבות מכל הגדלים והתקופות, החל מרכבות הקיטור הגדולות שחצו יבשות ועד לרכבות החשמליות המודרניות שאנו מכירים כיום, כולן הובאו לכאן כדי לשהות יחד תחת קורת גג אחת.

כל תערוכה במוזיאון נוצרה תוך הקפדה על הפרטים הקטנים. נופים מיניאטוריים, עם גבעות, עמקים וסצנות אורבניות, נוצרו כדי לספק רקע מציאותי לרכבות. התפאורות הן סיפורים בפני עצמם, מזמינות את המבקרים לטבול בעולם מיניאטורי שבו הם כמעט ויכולים לשמוע את שריקת הרכבות ואת תנועות המנועים.

כאשר השמועה על המוזיאון התפשטה, החלו להגיע מבקרים מכל רחבי העולם, שנמשכו לפיתוי של החוויה הייחודית הזו. המוזיאון הפך למקום שבו התעוררו מחדש זיכרונות, ונולדו תחומי עניין חדשים. ילדים היו מביטים בפליאה ברכבות הקטנטנות, אשר מעוררות סקרנות לגבי ההיסטוריה ועולמות המכניקה. מבוגרים צוללים ישר חזרה לילדותם, נזכרים בהנאות הפשוטות של משחק ברכבות מיניאטוריות. 

מוזיאון HZERO עומד כעדות לקסם המתמשך של מסילות הרכבת ולתפקידן המשמעותי בעיצוב ההיסטוריה האנושית. זהו מקום שבו העבר פוגש בהווה, מקום שבו אמנות והנדסה נפגשות, מוסד שבו סיפורן של מסילות הברזל מסופר לא באמצעות מילים, אלא באמצעות אומנות מיניאטורית.

מה עושים במוזיאון דגמי הרכבות?

המבקרים ב-Museo HZERO בפירנצה יוצאים למסע שובה לב בעולם של דגמי רכבות, חוויה שמשלבת אמנות, היסטוריה וטכנולוגיה. הנה מה שאתם יכולים לעשות בביקור במוזיאון:

לחקור את האוסף העצום של דגמי הרכבות: המוזיאון מכיל מערך אדיר של דגמי רכבות, החל מרכבות קיטור עתיקות אירופאיות ועד לרכבות חשמליות ורכבות דיזל מודרניות. כל דגם הוא יצירת מופת מיניאטורית, מציגה את האבולוציה של עיצוב והנדסת הרכבות לאורך מאות שנים.

גלו דיורמות מפורטות: הרכבות ממוקמות בתוך דיורמות מעוצבות- מודלים תלת ממדיים שנועדו להציג גם את הסביבה שבה הדגם נמצא ולא רק את הדגם עצמו. הדיורמות שבהן מונחות הרכבות מתארות נופים וסצנות שונות מרחבי העולם- מנופים כפריים, דרך נופים עירוניים שוקקים ועד לנופים ריאליסטיים של תקופות היסטוריות, כל אלה מספקים הקשרים מרתקים ומחיים את הדגמים.

למדו על היסטוריית וטכנולוגיית הרכבות: המוזיאון עוסק לא רק במשיכה ויזואלית, אלא שהוא גם מסע חינוכי. המבקרים כאן יכולים ללמוד על התפתחות מסילות הברזל, השפעתן על חברות וכלכלות, ועל ההיבטים הטכניים של תפעול הרכבות ויצירת דגמי רכבות.

תערוכות אינטראקטיביות: המוזיאון מציג תצוגות אינטראקטיביות, אשר מאפשרות למבקרים, במיוחד לילדים, לעסוק בתערוכות בצורה עמוקה. אלמנטים אינטראקטיביים אלה עשויים לכלול פעילויות מעשיות, סימולציות או מצגות מולטימדיה.

אירועים וסדנאות: המוזיאון מארח מעת לעת אירועים מיוחדים, סדנאות ותערוכות זמניות שמעמיקות בהיבטים ספציפיים של היסטוריית הרכבת או יצירת דגמי רכבות. אירועים אלה הם הזדמנויות נהדרות לחובבים ללמוד וליהנות ממסע מרתק ואינפורמטיבי.

מידע פרקטי

כרטיסי כניסה: עלות הכניסה הינה € 15.60 למבוגר מעל גיל 19, € 11 לנער בגילאי 14-18 ו- € 9 לילד בגילאי 4-13. הכניסה מתחת לגיל 4 הינה חינמית.

מומלץ לרכוש את כרטיסי הכניסה מראש

שעות הפתיחה: 

שני עד ראשון: 10:00-19:00

יום שלישי: סגור

כניסה אחרונה: 18:00

כתובת המוזיאון: Piazza degli Ottaviani, 2, 50123 Firenze FI.

אז אם אתם משפחה עם ילדים, חובבי היסטוריה או חובבי תחבורה ורכבות, מוזיאון דגמי הרכבות מציע לקחת אתכם למסע בלתי נשכח. מוזיאון המיניאטורות הצבעוני הזה, שנפתח רק לאחרונה, מציע לכם לברוח לרגע מהמולת התיירים של פירנצה, להיכנס אל תוך עולם מסתורי ואינטימי, כזה שעדיין לא נתגלה על ידי המוני התיירים. 

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן