חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

בתי כנסת בפירנצה

בתי כנסת בפירנצה

בתי כנסת בפירנצה

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

בתי כנסת בפירנצה

פירנצה, עיר התרבות והאמנות, היא גם ביתם של קהילה יהודית עתיקה ועשירה. הקהילה היהודית של פירנצה קיימת כבר מימי הביניים, והיא הייתה אחת הקהילות היהודיות החשובות ביותר באירופה.

הקהילה היהודית של פירנצה החלה להתפתח במאה ה-12, והיא הגיעה לשיאה במאה ה-16. באותה תקופה, פירנצה הייתה אחת הערים החשובות ביותר באירופה, והיא הייתה ביתם של אמנים, סופרים, ומלומדים יהודים רבים.

בין היהודים הידועים שגרו בפירנצה באותה תקופה ניתן למנות את דנטה אליגיירי, פיליפו ברונלסקי, ויצחק בן יהודה. דנטה אליגיירי היה המשורר הגדול ביותר של איטליה, ופיליפו ברונלסקי היה האדריכל הראשי של פירנצה. יצחק בן יהודה היה חלוץ של השפה העברית המודרנית.

במהלך המאה ה-18, הקהילה היהודית של פירנצה החלה להידרדר. זה קרה בשל מספר גורמים, כולל עלייתו של האנטישמיות באיטליה, ומדיניות הדירוג של הקיסרות האוסטרית, שלטה בפירנצה באותה תקופה.

במהלך מלחמת העולם השנייה, גורשו יהודי פירנצה למחנות ההשמדה, ורבים מהם נרצחו. לאחר המלחמה, הקהילה היהודית של פירנצה התאוששה בהדרגה, והיא מונה כיום כ-2,400 חברים.

בתי כנסת הם מרכזים דתיים ותרבותיים חשובים עבור קהילות יהודיות ברחבי העולם. הם משמשים לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים.

אז איפה מתפללים בפירנצה?

בפירנצה ישנם שני בתי כנסת פעילים: בית הכנסת הגדול של פירנצה, ובית הכנסת של קהילת שיר חדש.

בית הכנסת הגדול של פירנצה הוא בית הכנסת הגדול ביותר באיטליה. הוא נבנה בסגנון נאו-מורי באמצע המאה ה-19, והוא אחד המבנים היהודיים החשובים ביותר בעולם.

בית הכנסת ממוקם בלב העיר העתיקה של פירנצה, והוא מוקף בגן יפהפה. המבנה עצמו הוא עצום, והוא מכיל 3,000 מקומות ישיבה.

החזית של בית הכנסת בנויה בסגנון מורי, עם קשתות רחבות ועמודים דקים. בתוך בית הכנסת, הקירות מעוטרים בפרסקאות צבעוניים, המתארים סצנות מההיסטוריה היהודית.

בית הכנסת הגדול של פירנצה הוא מקום חשוב עבור הקהילה היהודית של העיר. הוא משמש לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים חשובים.

בית הכנסת של קהילת שיר חדש הוא בית כנסת אורתודוקסי קטן יותר שנבנה בשנת 1902. בית הכנסת ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, והוא משמש את קהילת שיר חדש, קהילה יהודית רפורמית קטנה.

בית הכנסת מעוצב בסגנון מודרני, עם חזית פשוטה ותא תפילה קטן. הקירות מעוטרים באמנות יהודית מודרנית, והם כוללים ציורים, פסלים, ויצירות אמנות נוספות.

בית הכנסת של קהילת שיר חדש הוא מקום חשוב עבור הקהילה היהודית של העיר. הוא משמש לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים חשובים.

בנוסף לשני בתי הכנסת הפעילים הללו, ישנם בפירנצה מספר בתי כנסת קטנים יותר, כולל:

 • בית הכנסת של בית חב"ד, שנבנה בשנת 1970, הוא בית כנסת אורתודוקסי קטן הממוקם בלב העיר העתיקה של פירנצה.
 • בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית, שנבנה בשנת 1840, הוא בית כנסת קטן הממוקם בעיר העתיקה של פירנצה.
 • בית הכנסת של הקהילה האשכנזית, שנבנה בשנת 1863, הוא בית כנסת קטן הממוקם בעיר העתיקה של פירנצה.

בנוסף, ישנם בפירנצה מספר אתרים יהודיים היסטוריים, כולל:

 • בית הכנסת של הגטו הישן, שנבנה בשנת 1678, הוא בית כנסת קטן הממוקם בעיר העתיקה של פירנצה.
 • בית הספר 'ג'ורדאנו ברונו', שנבנה במאה ה-16, היה בית הספר הראשון באיטליה שבו לימדו עברית.

בתי הכנסת בפירנצה הם עדות להיסטוריה העשירה והתרבותית של הקהילה היהודית בעיר. הם משמשים כמרכזים דתיים ותרבותיים חשובים עבור יהודי פירנצה, ועבור העיר כולה.

בתי כנסת פעילים בפירנצה

בית הכנסת הגדול של פירנצה

היסטוריה: בית הכנסת הגדול של פירנצה, הידוע גם בשם "Tempio Maggiore", הוא בית הכנסת הגדול ביותר באיטליה. הוא נבנה בסגנון נאו-מורי באמצע המאה ה-19, והוא אחד המבנים היהודיים החשובים ביותר בעולם.

ההחלטה לבנות בית כנסת חדש בפירנצה התקבלה בשנת 1860, לאחר שהקהילה היהודית בעיר גדלה באופן משמעותי. הבנייה החלה בשנת 1864, והיא הושלמה בשנת 1882.

האדריכל של בית הכנסת היה לואיג'י מרינלי, אשר בנה גם את בית הכנסת הגדול של רומא. בית הכנסת עוצב בסגנון מורי, עם קשתות רחבות ועמודים דקים. החזית של בית הכנסת מעוטרת בפרסקאות צבעוניים, המתארים סצנות מההיסטוריה היהודית.

בית הכנסת הגדול של פירנצה נחנך ב-24 באוקטובר 1882, בטקס חגיגי בהשתתפות מנהיגים יהודים וממשלתיים מרחבי איטליה.

בית הכנסת היום: בית הכנסת הגדול של פירנצה משמש כיום כמרכז דתי ותרבותי חשוב עבור הקהילה היהודית של העיר. הוא משמש לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים חשובים.

בית הכנסת פתוח לקהל הרחב, והוא מוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

מידע שימושי

 • כתובת: Lungarno Soderini 18, 50123 Firenze FI, איטליה
 • שעות תפילה:
  • שבת: 10:00 בבוקר, 13:00 בצהריים, 19:00 בערב
  • יום ראשון: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב
  • ימים חול: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב

בית הכנסת של קהילת שיר חדש

היסטוריה: בית הכנסת של קהילת שיר חדש הוא בית כנסת אורתודוקסי קטן שנבנה בשנת 1902. הוא ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, והוא משמש את קהילת שיר חדש, קהילה יהודית רפורמית קטנה.

ההחלטה לבנות בית כנסת חדש בפירנצה התקבלה בשנת 1898, לאחר שהקהילה היהודית הרפורמית בעיר גדלה באופן משמעותי. הבנייה החלה בשנת 1900, והיא הושלמה בשנת 1902.

האדריכל של בית הכנסת היה ג'וזפה קאצ'ארי, אשר בנה גם מספר מבנים יהודיים אחרים באיטליה. בית הכנסת עוצב בסגנון מודרני, עם חזית פשוטה ותא תפילה קטן.

בית הכנסת של קהילת שיר חדש נחנך ב-25 באוגוסט 1902, בטקס חגיגי בהשתתפות מנהיגים יהודים וממשלתיים מרחבי איטליה.

בית הכנסת היום: בית הכנסת של קהילת שיר חדש משמש כיום כמרכז דתי ותרבותי חשוב עבור הקהילה היהודית הרפורמית של העיר. הוא משמש לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים חשובים. בית הכנסת פתוח לקהל הרחב.

מידע שימושי

 • כתובת: Via della Scala 13, 50123 Firenze FI, איטליה
 • שעות תפילה:
  • שבת: 10:00 בבוקר, 13:00 בצהריים, 19:00 בערב
  • יום ראשון: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב
  • ימים חול: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב

בית הכנסת של חב"ד

היסטוריה: בית הכנסת של חב"ד בפירנצה הוא בית כנסת קטן שנבנה בשנת 1991. הוא ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, והוא משמש את הקהילה היהודית של חב"ד בעיר.

בית הכנסת נבנה על ידי הרב יעקב וגילה גרינבאום, מייסדי קהילת חב"ד בפירנצה. בית הכנסת עוצב בסגנון מודרני, עם חזית פשוטה ותא תפילה קטן.

בית הכנסת היום: בית הכנסת של חב"ד בפירנצה משמש כיום כמרכז דתי ותרבותי חשוב עבור הקהילה היהודית של חב"ד בעיר. הוא משמש לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים חשובים. בית הכנסת פתוח לקהל הרחב, והוא נתמך על ידי קהילת חב"ד בפירנצה.

מידע שימושי

 • כתובת: Via dei Pilastri, 48, 50123 Firenze FI, איטליה
 • שעות תפילה:
  • שבת: 10:00 בבוקר, 13:00 בצהריים, 19:00 בערב
  • יום ראשון: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב
  • ימים חול: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב

ביקור בבית הכנסת של חב"ד בפירנצה הוא הזדמנות ללמוד על הקהילה היהודית של חב"ד בעיר. בית הכנסת הוא מקום יפהפה ומסביר פנים, והוא מציע הצצה לעולם התרבות היהודית של חב"ד.

אם אתם מתכננים לבקר בבית הכנסת של חב"ד בפירנצה, כדאי לבדוק מראש את שעות הפתיחה והזמינות. בחלק מהמקרים, הביקור מחייב תיאום מראש עם קהילת חב"ד בפירנצה. חשוב לכבד את המקום ולהתנהג בצורה מכבדת במהלך הביקור. מומלץ להימנע מלעשות רעש ולדבר בקול רם.

בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית

היסטוריה: בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית בפירנצה הוא בית כנסת קטן שנבנה בשנת 1861. הוא ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, והוא משמש את הקהילה היהודית הספרדית-פורטוגזית בעיר.

הקהילה היהודית הספרדית-פורטוגזית בפירנצה היא אחת הקהילות היהודיות העתיקות ביותר באיטליה. היא נוסדה במאה ה-16 על ידי פליטים יהודים שברחו מהאינקוויזיציה הספרדית.

בית הכנסת נבנה על ידי נדבן יהודי בשם ג'ובאני דה קסטרו. בית הכנסת עוצב בסגנון פשוט, עם חזית מעוטרת בסמל מגן דוד.

בית הכנסת היום: בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית בפירנצה משמש כיום כמרכז דתי ותרבותי חשוב עבור הקהילה היהודית הספרדית-פורטוגזית בעיר. הוא משמש לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים חשובים.

בית הכנסת פתוח לקהל הרחב, אך הוא פעיל בעיקר עבור הקהילה היהודית הספרדית-פורטוגזית.

מידע שימושי

 • כתובת: Via dei Pilastri, 46, 50123 Firenze FI, איטליה
 • שעות תפילה:
  • שבת: 10:00 בבוקר, 13:00 בצהריים, 19:00 בערב
  • יום ראשון: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב
  • ימים חול: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב

ביקור במקום

ביקור בבית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית בפירנצה הוא הזדמנות ללמוד על הקהילה היהודית הספרדית-פורטוגזית בעיר. בית הכנסת הוא מקום יפהפה ומסביר פנים, והוא מציע הצצה לעולם התרבות היהודית של הקהילה הספרדית-פורטוגזית.

בית הכנסת של הקהילה האשכנזית

היסטוריה: בית הכנסת של הקהילה האשכנזית בפירנצה הוא בית כנסת גדול שנבנה בשנת 1874. הוא ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, והוא משמש את הקהילה היהודית האשכנזית בעיר.

הקהילה היהודית האשכנזית בפירנצה נוסדה במאה ה-16 על ידי מהגרים יהודים מרחבי אירופה. בית הכנסת נבנה על ידי נדבן יהודי בשם יעקב ריינר.

בית הכנסת עוצב בסגנון ניאו-מורי, עם חזית מעוטרת בסמל מגן דוד ואלמנטים אדריכליים מזרחיים. הקירות הפנימיים של בית הכנסת מעוטרים בציורים וברישומים של נושאים יהודיים.

בית הכנסת היום: בית הכנסת של הקהילה האשכנזית בפירנצה משמש כיום כמרכז דתי ותרבותי חשוב עבור הקהילה היהודית האשכנזית בעיר. הוא משמש לתפילות, למפגשים חברתיים, ולאירועים קהילתיים חשובים.

בית הכנסת פתוח לקהל הרחב, והוא אחד מבתי הכנסת המפורסמים ביותר בפירנצה.

 

כתובת: Via del Tempio, 1, 50123 Firenze FI, איטליה

שעות פעילות התפילה:

 • שבת: 10:00 בבוקר, 13:00 בצהריים, 19:00 בערב
 • יום ראשון: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב
 • ימים חול: 9:00 בבוקר, 18:00 בערב

חשוב לציין ששעות פעילות התפילה עשויות להשתנות בהתאם לאירועים מיוחדים או ליום השנה. מומלץ לבדוק מראש את שעות הפתיחה באתר האינטרנט של הקהילה היהודית בפירנצה.

בתי הכנסת הלא פעילים בפירנצה

בנוסף לשני בתי הכנסת הפעילים בפירנצה, ישנם מספר בתי כנסת קטנים יותר, שאינם פעילים כיום. בתי כנסת אלו הם עדות להיסטוריה העשירה של הקהילה היהודית בעיר, והם יכולים להיות יעד מעניין לטיול היסטורי או תרבותי.

בית הכנסת של הגטו הישן: בית הכנסת של הגטו הישן הוא בית כנסת קטן שנבנה בשנת 1678. הוא ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, והוא היה בית הכנסת המרכזי של הקהילה היהודית בעיר עד למאה ה-19.

בית הכנסת עוצב בסגנון פשוט, עם חזית מעוטרת בסמל מגן דוד. הקירות הפנימיים של בית הכנסת מעוטרים בציורים וברישומים של נושאים יהודיים.

בית הכנסת של הגטו הישן אינו פתוח לקהל הרחב, אך ניתן לבקר בו בתיאום מראש עם הקהילה היהודית של פירנצה.

בית הספר 'ג'ורדאנו ברונו': בית הספר 'ג'ורדאנו ברונו' הוא בית ספר יהודי קטן שנבנה במאה ה-16. הוא ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, והוא היה בית הספר הראשון באיטליה שבו לימדו עברית.

בית הספר נקרא על שם הפילוסוף היהודי ג'ורדאנו ברונו, אשר נולד בפירנצה. בית הספר היה מקום חשוב ללימוד היהדות והתרבות היהודית, והוא תרם רבות לשימור הזהות היהודית בפירנצה. בית הספר 'ג'ורדאנו ברונו' אינו פעיל כיום, אך הוא פתוח לקהל הרחב כאתר היסטורי.

סיכום

בתי הכנסת הלא פעילים בפירנצה הם חלק חשוב מההיסטוריה של הקהילה היהודית בעיר. הם יכולים להיות יעד מעניין לטיול היסטורי או תרבותי, והם מספקים הצצה לעבר של הקהילה היהודית בפירנצה.

כמה בתי כנסת יש בפירנצה? איך אפשר לדעת מה שעות התפילה? כל מה שרציתם לשאול על בתי כנסת בפירנצה

שלושה בתי כנסת פעילים כיום בפירנצה, בירת מחוז טוסקנה שבאיטליה. שניים מהם, בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית ובית הכנסת של הקהילה האשכנזית, הם בתי כנסת היסטוריים שנבנו במאה ה-19. בית הכנסת של חב"ד הוא בית כנסת מודרני שנבנה בשנת 1991. בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית הוא בית הכנסת העתיק ביותר בפירנצה. הוא נבנה בשנת 1861 על ידי קהילה יהודית ספרדית-פורטוגזית שהגיעה לעיר במאה ה-16. בית הכנסת ממוקם בעיר העתיקה של פירנצה, בסמוך לכיכר הדואומו. בית הכנסת של הקהילה האשכנזית הוא בית הכנסת הגדול ביותר בפירנצה. הוא נבנה בשנת 1874 על ידי קהילה יהודית אשכנזית שהגיעה לעיר במאה ה-16. בית הכנסת ממוקם גם הוא בעיר העתיקה של פירנצה, בסמוך לבית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית.

כן, ניתן להתפלל בבית הכנסת בפירנצה. שלושת בתי הכנסת בפירנצה פתוחים לתפילות עבור כל מי שמעוניין. שעות פעילות התפילה בבתי הכנסת בפירנצה הן: בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית פתוח לתפילות בימי שבת, ראשון, וימים חול בין השעות 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב. בית הכנסת של הקהילה האשכנזית פתוח לתפילות בימי שבת, ראשון, וימים חול בין השעות 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב. בית הכנסת של חב"ד פתוח לתפילות בימי שבת, ראשון, וימים חול בין השעות 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב. חשוב לציין ששעות פעילות התפילה עשויות להשתנות בהתאם לאירועים מיוחדים או ליום השנה. מומלץ לבדוק מראש את שעות הפתיחה באתר האינטרנט של הקהילות היהודיות בפירנצה.שעות פעילות התפילה בבתי הכנסת בפירנצה הן: בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית פתוח לתפילות בימי שבת, ראשון, וימים חול בין השעות 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב. בית הכנסת של הקהילה האשכנזית פתוח לתפילות בימי שבת, ראשון, וימים חול בין השעות 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב. בית הכנסת של חב"ד פתוח לתפילות בימי שבת, ראשון, וימים חול בין השעות 9:00 בבוקר ל-18:00 בערב. חשוב לציין ששעות פעילות התפילה עשויות להשתנות בהתאם לאירועים מיוחדים או ליום השנה. מומלץ לבדוק מראש את שעות הפתיחה באתר האינטרנט של הקהילות היהודיות בפירנצה.כן, ניתן לבקר בבתי כנסת עתיקים בפירנצה. שלושת בתי הכנסת בפירנצה פתוחים לציבור הרחב, גם אם אינכם יהודים. בית הכנסת של הקהילה הספרדית-פורטוגזית הוא בית הכנסת העתיק ביותר בפירנצה. הוא נבנה בשנת 1861, והוא ידוע בזכות חזיתו המעוטרת בסמל מגן דוד. הקירות הפנימיים של בית הכנסת מעוטרים בציורים וברישומים של נושאים יהודיים. בית הכנסת של הקהילה האשכנזית הוא בית הכנסת הגדול ביותר בפירנצה. הוא נבנה בשנת 1874, והוא ידוע בזכות חזיתו המעוטרת בסמל מגן דוד ואלמנטים אדריכליים מזרחיים. הקירות הפנימיים של בית הכנסת מעוטרים בציורי וטקסטים יהודיים. בית הכנסת של חב"ד הוא בית כנסת קטן שנבנה בשנת 1991. הוא מעוטר בציורים וברישומים של נושאים יהודיים, המציגים את ערכי חב"ד.

אטרקציות מומלצות בפירנצה

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן