כרטיסים

מגדל ובית קמפטלי בסן ג'ימיניאנו (Torre e Casa Campatelli)

מגדל ובית קמפטלי בסן ג'ימיניאנו (Torre e Casa Campatelli)

Campatelli Home

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

מגדל ובית קמפטלי בסן ג'ימיניאנו (Torre e Casa Campatelli)

בליבו של מחוז טוסקנה הציורי נמצאת "עיר המגדלים היפים" סן ג'ימיניאנו- עיירת ימי ביניים מדהימה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו שמציעה למבקריה הצצה לעבר שבו משפחות פיאודליות הציגו את עושרן וכוחן באמצעות בניית מגדלי אבן נישאים. בין הפלאים ההיסטוריים בעיר נמצא מגדל קמפאטלי (Torre e Casa Campatelli), סמל להיסטוריה העשירה של העיירה ודוגמה מצוינת לחיים הפוסקניים של ימי הביניים.

קו הרקיע של העיירה סן ג'ימיניאנו, מנוקד על ידי המגדלים השמורים, מצייר תמונה של עידן שחלף מזמן אך חי ונושם דרך חומות העיר. הארכיטקטורה של העיירה, הרחובות המרוצפים והאמנות שמבצבצת מכל פינה בעיר, מזמינה את כל באי המקום לצעוד אחורה בזמן. בלב העיר ההיסטורית הזו עומד מגדל ובית קמפטלי, אחד מהמגדלים הבודדים שנותרו בעיירה, אשר מספר את סיפורה של משפחת קמפטלי וחייהם במאות ה-19 וה-20, ומספק תובנות לגבי המנהגים החברתיים המרתקים של אותה תקופה.

מגדל ובית קמפטלי- מגדלור תרבותי של טוסקנה העתיקה

לפני שנתעמק בהיסטוריה העשירה של סן ג'ימיניאנו ובסיפורו של בית המגדל, בואו נבין על מה מדובר. האתר ההיסטורי הזה, שמכונה ה-' טורה וקאסה קמפאטלי' (Torre e Casa Campatelli), ממוקם בלב העיירה הטוסקנית סן ג'ימיניאנו, והוא למעשה דוגמה יוצאת דופן של בית – מגדל מימי הביניים. מבנה זה משלב מגדל גבוה ודק, אופייני לקו הרקיע של העיירה, עם בית מגורים סמוך ששימש בעבר את משפחת קמפאטלי, משפחת אצולה טוסקנית בולטת. המגדל, שמתנשא לגובה של 28 מטרים, הוא סמל לסגנון האדריכלי שהיה רווח בקרב משפחות אמידות בימי הביניים של איטליה.

בית המגורים הצמוד למגדל מציע הצצה לחיים ולתקופות של הבורגנות הטוסקנית של המאה ה-19 וה-20. חלל הפנים שלו שמור להפליא, וכולל ריהוט מקורי, ירושות משפחתיות וציורי קיר מדהימים, שמספקים למבקרים הצצה מרתקת ואותנטית לעבר של טוסקנה ועיירת המגדלים סן ג'ימיניאנו. השילוב של המבנה המרשים של המגדל והעושר התרבותי של הבית הצמוד הופכים את האתר הזה לפיסה היסטורית ייחודית ורבת ערך, אשר מציעה תובנות על המרקם האדריכלי, החברתי והתרבותי של טוסקנה מימי הביניים ושלאחר ימי הביניים. 

Campatelli Home
מגדל ובית קמפטלי
Campatelli Home
עיר המגדלים סן ג'ימיניאנו

קצת היסטוריה

סיפורה של העיירה סן ג'ימיניאנו

לסן ג'ימיניאנו, שזכתה לכינוי "מנהטן של ימי הביניים", יש היסטוריה מרתקת ועשירה לפחות כמו קו הרקיע של העיירה. מקורותיה של העיירה הם בתקופה האטרוסקית, בסביבות המאה ה-3 לפני הספירה. בימי הביניים עלתה סן ג'ימיניאנו לגדולה, כשהפכה לתחנת ביניים פורחת עבור עולי רגל וסוחרים, זאת בשל מיקומה האסטרטגי לאורך ויה פרנסיג'נה, הנתיב הראשי בין צפון אירופה לרומא. שגשוגה של העיירה הוביל ליריבות בין משפחות עשירות שהתגוררו בה, שכסמל סטטוס להצגת מעמדם החלו לבנות מעל בתיהם מגדלים נישאים כסמלים למעמדם ולכוחם, מה שהוליד את קו הרקיע הייחודי של העיירה.

המאות ה-14 וה-15 היו בסימן של פריחה אמנותית, כאשר אמנים בולטים הותירו את חותמם בצורה של פרסקאות (ציורי קיר) ופסלים. עם זאת, המגפה של שנת 1348 ושינוי נתיבי הסחר הביאו לשקיעתה של סן ג'ימיניאנו, שמרו אותה במצב של קיפאון במשך מאות שנים, מה שהופך אותה גם כיום לאותנטית ושמורה כל כך. 

המשמעות של בית- מגדל קמפטלי

בית המגדל קמפאטלי מייצג את המהות של המורשת האדריכלית והתרבותית של סן ג'ימיניאנו. בית המגדל הזה, שנבנה במאה ה-12, היה אחד מיותר מ-70 מגדלים שפוזרו בנוף העיירה, מתוכם נותרו רק 14 כיום. המגדל מגיע לגובה של 28 מטרים, גובה צנוע בהשוואה לכמה מהמבנים הגבוהים יותר של העיירה, אך הוא בולט בנוכחותו המרשימה ובבנייה החזקה שלו.

במאה ה-19 המגדל נרכש על ידי משפחת קמפאטלי, משפחה טוסקנית עשירה שהפכה את המפלסים התחתונים של המתחם לבית מגורים מפואר. חלל הפנים של הבית חושף תובנות מרתקות על חיי הבורגנות הטוסקנית במאות ה-19 וה-20. הבית מעוטר בציורי קיר, ריהוט תקופתי ומזכרות משפחתיות, אשר מספקים הצצה אל אורחות החיים של תושביו הקדומים.

המגדל והבית משמשים גם כמרכז תרבותי, אשר מארח תערוכות ואירועים שונים החוגגים את המורשת העשירה של האזור. המבקרים יכולים לחקור את האבולוציה של סן ג'ימיניאנו באמצעות מצגת מולטימדיה סוחפת ששוכנת בתוך המגדל, ומציעה פרספקטיבה ייחודית על ההיסטוריה של העיר ועל מקומו של המגדל בתוכה.

כיום, בית המגדל העתיק הוא קולוסאום של היסטוריה, מגדלור של סיפורים, אמנות ותרבות טוסקנית מימי הביניים. האתר העתיק הזה מהווה עדות לכושר ההמצאה האדריכלי של ימי הביניים ומציע סקירה מעמיקה של החיים החברתיים והתרבותיים בסן ג'ימיניאנו לאורך מאות שנים. 

מה מחכה לכם בבית המגדל?

 

  1. טיפוס על המגדל

טיפוס על מגדל בית קמפטלי מציע הזדמנות ייחודית לחזות בפלא הארכיטקטוני של הנדסת ימי הביניים. כשהמבקרים עולים בגרם המדרגות הצר של המגדל, הם נתקלים בקומות ומפלסים שונים, כל אחד מהם מספר סיפור על ההיסטוריה ועל תפקודו של המגדל. בעת ההגעה לפסגה, תתוגמלו עם נוף פנוראמי עוצר נשימה של המרכז ההיסטורי של סן ג'ימיניאנו והאזור הכפרי הטוסקני שמעבר לו. חוויה זו מספקת גם הערכה עמוקה לחשיבות האסטרטגית של המגדלים הללו בתקופת ימי הביניים.

  1. סיור בקאזה קמפאטלי (בית המגורים)

סיור דרך הקאזה קמפטלי חושף את אורח החיים המפואר של הבורגנות הטוסקנית במאות ה-19 וה-20. כל חדר נשמר בקפידה, ומציג ריהוט אלגנטי, ירושה משפחתית ועיצוב עשיר וייחודי. גולת הכותרת עבור מבקרים רבים היא ציורי הקיר המדהימים שמעטרים את הקירות, משקפים את האלגנטיות האמנותית של אותה התקופה. הצצה אינטימית זו לחיי הבית של משפחה טוסקנית בולטת מוסיפה מימד אישי לחקר ההיסטורי של סן ג'ימיניאנו.

  1. מצגת מולטימדיה- סיפורה של עיירת המגדלים

מצגת המולטימדיה המתקדמת של האתר לוקחת אתכם למסע סוחף דרך היסטוריה של סן ג'ימיניאנו. המצגת מספרת על האבולוציה של העיירה, את המשמעות של המגדל ובית קמפאטלי, ואת ההקשר ההיסטורי הרחב יותר של טוסקנה. חוויה מרתקת זו מגבירה את ההבנה וההערכה של המבקרים על האתר, ומחברת אותם לעבר בצורה דינמית ואינטראקטיבית.

  1. אוסף המזכרות המשפחתיות

אוסף המזכרות המשפחתיות שתמצאו ברחבי בית קמפאטלי מציע נקודת מבט אישית ייחודית על ההיסטוריה והתרבות של האזור. חפצים אלה, החל מתצלומים ועד לחפצים אישיים, מספקים חיבור מוחשי לעבר, וממחישים את חיי היומיום והמסורת של משפחת קמפאטלי והאליטה הטוסקנית.

  1. גן בית המגדל

הגנים השלווים והאזורים החיצוניים של הקאזה קמפאטלי מספקים מפלט שליו ונעים. כאן, המבקרים יכולים לשוטט ברוגע כשהם מוקפים ביופיו של הנוף הטוסקני ובאווירה ההיסטורית של סן ג'ימיניאנו.

  1. סיור בסן ג'ימיניאנו עצמה

לאחר ביקור במגדל ובקאזה קמפאטלי, תוכלו לצאת ולחקור את הרחובות המקסימים של סן ג'ימיניאנו. העיירה ידועה בארכיטקטורת ימי הביניים השמורה שלה, חנויות האומנים הייחודיות שלה, והמטבח הטוסקני המעודן, אשר מציעים חוויה תרבותית מרתקת ועשירה.

מידע פרקטי למבקרים

מיקום: בית מגדל קמפטלי (Torre e Casa Campatelli) ממוקם בלב סן ג'ימיניאנו, עיירה מקסימה מימי הביניים שממוקמת באזור טוסקנה. האתר ממוקם באחד הרחובות הראשיים במרכז ההיסטורי של העיר, מה שהופך אותו לנגיש בקלות ברגל מכל רחבי העיר. 

כתובת האתר: Via S. Giovanni, 15, 53037 San Gimignano SI..

הגעה מפירנצה: נסיעה מפירנצה לסן ג'ימיניאנו היא פשוטה. המרחק הוא כ-60 ק"מ, והנסיעה אורכת בדרך כלל כשעה ו-15 דקות. מכיוון שסן ג'ימיניאנו היא עיירה מימי הביניים עם גישה מוגבלת למכוניות, תמצאו מספר מגרשי חניה מחוץ לחומות העיר. אזורי החניה P1, P2 ו-P3 הם הנוחים ביותר.

אין רכבת ישירה לסן ג'ימיניאנו, אבל אוטובוסים נוסעים באופן קבוע מפירנצה. זמן הנסיעה הכולל הוא בערך 1.5 עד 2 שעות.

הגעה מתוך סן ג'ימיניאנו: האתר ממוקם בלב העיירה ונגיש בקלות ברגל. המרכז ההיסטורי ידידותי להולכי רגל, והליכה היא הדרך הטובה ביותר ליהנות מאווירת ימי הביניים של העיירה.

שעות פתיחה: האתר פתוח למבקרים בסופי שבוע- בימים שבת וראשון בין השעות 10:30–17:30. ימי ושעות הפתיחה משתנים מעת לעת ולכן מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט הרשמי של האתר.

כרטיסים: כרטיס כניסה שכולל גם מדריך אודיו עלותו הינה € 7 למבוגר, € 4 מתחת לגיל 18 וכניסה חינמית לילדים מתחת לגיל 5.

מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

כשהמסע שלכם ברחובות הקסומים של סן ג'ימיניאנו מתקרב לסיומו, החוויה הבלתי נשכחת של ביקור במגדל ובקאזה קמפאטלי (Torre e Casa Campatelli) תשאר בלב ובנפש של כולנו. להיכנס לתוך בית- המגדל המדהים הזה זה כמו ללכת בין דפי ההיסטוריה, כאשר כל אבן, פרסקו וחפץ מספרים סיפור על פאר מימי הביניים, מורשת משפחתית והתפתחות תרבותית. בין אם אלו הנופים עוצרי הנשימה ממרומי המגדל, הפרטים המורכבים של ציורי הקיר, או ההצצה האינטימית לחיים הטוסקניים של פעם, קאזה קמפאטלי מציעה שלל של חוויות שהופכות את החופשה שלכם לאותנטית, אמיתית. 

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן