כרטיסים

גלריית אופיצי בפירנצה

גלריית אופיצי בפירנצה

גלריית אופיצי פירנצה כרטיסים

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

גלריית אופיצי בפירנצה

גלריית אופיצי פירנצה כרטיסים / סיורים

לעיר פירנצה יש היסטוריה אשר הולכת אחורה שנים רבות. העיר הוקמה שישים שנה לפני הספירה ומאז היא הייתה מרכז תרבותי ופוליטי מוביל באיטליה. כיום פירנצה היא אחת הערים המתויירות באיטליה, אשר מעניקה למטיילים מגוון אדיר של אטרקציות שוות במיוחד. כאשר מתכננים טיול לפירנצה אי אפשר שלא לקחת בחשבון את התרבות העשירה שהעיר מציעה.

בפירנצה יש מוזיאונים רבים, המוקדשים בעיקר לציור ופיסול, עיר שבכל מקום שהולכים בה יש תרבות ומוזיאונים מעולים. אחד המוזיאונים שאסור לפספס כאשר מגיעים לטיול בפירנצה זהו מוזיאון גלריית אופיצי, אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בעולם עם כמות אדירה של יצירות אמנות ויצירות מופת ייחודיות שנשמרו בצורה מדהימה, רוב היצירות מתקופת הרנסנס.

גלריית אופיצי, ממוקמת בלב פירנצה, במבנה מרשים אשר הוזמן על ידי הדוכס הגדול הראשון של טוסקנה, הוא ביקש שהמבנה יהיה אלגנטי ומרשים. הבנייה החלה בשנת אלף חמש מאות שישים ונערכה לא מעט שנים, לאורך השנים המבנה עבר תהפוכות רבות הוא שופץ ושוחזר מספר פעמים.

בין השנים אלף שמונה מאות ארבעים ושתיים לאלף שמונה מאות חמישים ושש, אז שלט ליאופולד השני, הוא הורה ליצור עשרים ושמונה פסלים לגומחות העמודים בכיכר. עם העברת פסלי הרנסנס למוזיאון הלאומי החלה הגלריה להפוך בהדרגה לגלריה לאמנות. 

בשנת חמישים ושש של המאה העשרים, האדריכלים ג'ובאני מיכלוצי, קרלו סקרפה איגנציו גרדל, עיצבו מחדש את החדרים של הארמון, כדי שיהיה נוח יותר למקרים להתרשם מיצירות האמנות הרבות שהוא מכיל. בשנת אלפיים ואחת עשרה חנך המוזיאון, גרם מדרגות חדש, בעיצוב של האדריכל אדולפו נטליני, גרם המדרגות החדש נוע למחבר את הקומה ההיסטורית של הגלריה לחדרים החדשים בקומה הראשונה.

כיום גלריית אופיצי בפירנצה נחשבת אטרקציה חובה לכל מי שמגיע לטיול בפירנצה. זהו אחד מוזיאוני האמנות הטובים ביותר בעולם, במבנה לא פחות מרשים, אז בהחלט מומלץ למהר ולרכוש כרטיסים כבר היום כדי להבטיח את מקומכם, כדי שתוכלו לחוות חוויה תרבותית יוצאת דופן בפירנצה.

אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בעולם גלריית אופיצי בפירנצה

גלריית אופיצי היא יעד חובה לכל מי שמבקר בפירנצה, המוזיאון הפופולרי מקבל בכל שנה יותר ממיליון מבקרים. גלריית אופיצי ומוזיאון הוותיקן ברומא, הם שני המוזיאונים הפופולריים ביותר באיטליה על ידי מבקרים מכל רחבי העולם, התורים הארוכים בכניסה בכל יום, כך שבהחלט מומלץ לקנות את הכרטיסים מראש.

אוסף יצירות האמנות של גלריית אופיצי מוצג ביותר מארבעין וחמישה אולמות הפרוסים בין הקומה הראשונה והשנייה של הארמון ההיסטורי. כל החדרים, התערוכות והאולמות בגלריה ללא ספק שווים ביקור, בכל אחד מהמקומות מוצגות יצירות אמנות מובילות מהשורה הראשונה.

עם זאת ככל הנראה שלא תספיקו לחקור את כל הגלריה ביום אחד, לכן מומלץ לעשות קצת שיעורי בית כדי שתדעו מהם החדרים והתערוכות שאסור לפספס. גלריית אופיצי מכילה יצירות אמנות של אמנים איטלקיים גדולים כמו בוטיצ'לי , ג'וטו, צ'ימבו, מיכלאנג'לו, לאונרדו דה וינצ'י ורפאלו, באוסף של הגלריה יש יצירות מכל המאות האחרונות אך חלק גדול מתוארך לתקופות שבין המאות השתיים עשרה למאה השבעה עשר. בין התערוכות הבולטות שאסור לפספס:

החדר של ליאונרדו דה וינצ'י (Leonardo da Vinci's hall) –  בחדר זה מוצגות יצירות מופת מתקופת חייו של לאונרדו. בין היצירות הבולטות בתערוכה, הציור המפורסם, טבילת ישו, מסוף המאה החמש עשרה, היצירה הבשורה היפה, יצירת מופת  אשר מתבטא את תשומת הלב המדעית של האמן לתופעות טבע של כנפי מלאך, אשר מצוירות בצורה של כנף ציפור אמיתית.

באותו חדר, בנוסף ליצירותיו של ליאונרדו, יש גם יצירות חשובות של מאסטרים מפורסמים אחרים שפעלו בסוף המאה החמישה עשר, יוצרים כמו, פרוג'ינו לוקה סיניורלי, לורנצו די קרדי ופיירו די קוזימו. בין היתר יש גם יצירות של המאסטר של לאונרדו, ורוקיו.

מיכלאנג'לו והפלורנטינים (Michelangelo and the Florentines) – בחדר זה, תמצאו יצירת מופת מדהימות, כמו היצירה המפורסמת, המשפחה הקדושה עם התינוק וג'ון המטביל הקדוש אשר צוירה בתחילת המאה השישה עשר מאת מיכלאנג'לו. זהו הציור היחיד של האמן הדגול שנשאר בפירנצה. יצירת מופת זו השפיעה על דורות של אמנים.

האולם של ליאונרדו נחנך מחדש לאחר שיפוץ מקיף בשנת אלפיים ואחת עשרה. האולם מכיל גם יצירות של אמנים בולטים נוספים כמו למשל, אנדריאה דל סארטו, פרנצ'אביג'יו, פרנצ'סקו גרנאצ'י, ברוגטה, אחת היצירות המעניינות בחדר זהו הפסל של אריאנה הנרדמת המוצב במרכז החדר, פסל רומי עתיק מהמאה השנייה לספירה.

החדר של רפאלו (Raphael's hall) – האמן הדגול רפאלו הגיע לפירנצה בתחילת המאה השישה עשר. הוא פעל בעיר במשך ארבע שנים, במהלך התקופה בה הוא שהה בפירנצה הוא הספיק לצייר את כמה מיצירות האמנות המפורסמות בעולם, כמו לדוגמא מדונה יצירה שניתן לראות בקלות את ההשפעות הישירות של ליאונרדו דה וינצ'י.

תערוכה זו גם מכילה, דיוקן עצמי מפורסם מאת רפאל שצויר בשנת אלף חמש מאות ושש. כמו גם הדיוקן של בנו של לורנצו, האפיפיור ליאו העשירי, ג'וליאנו דה מדיצ'י ולואיג'י דה רוסי, כמו גם יצירות מופת של רידולפי דל גירלנדיו.

מידע שימושי על גלריית אופיצי בפירנצה

כאמור גלריית אופיצי בפירנצה, זהו אחד המוזיאונים הפופולריים ביותר בעיר ובאיטליה בכלל. מדי שנה מבקרים שם יותר ממיליון תיירים מכל רחבי העולם, לכן זאת סיבה מספיק טובה לתכנן את הטיול ולקנות את כרטיסי הכניסה לגלרייה מראש באינטרנט, כמו כן זה מעניק לכם מספר הטבות מעולות.

מחיר של כרטיס כניסה לגלריית אופיצי בפירנצה הוא שבעים וארבעה שקלים לאדם, הכרטיס כולל כניסה לכל מתחמי המוזיאון הענק. כמו כן כרטיס הכניסה כולל גם אפשרות של ביטול עד עשרים וארבע שעות לפני מועד הביקור במקום. לאחר ביצוע ההזמנה אתם מקבלים את כרטיס הכניסה לטלפון הנייד.

כאשר אתם מגיעים למקום, יש לחפש את שער כניסה מספר שלוש, שם נמצא משרד הכרטיסים, לאחר הצגת כרטיס הכניסה בטלפון, תקבלו שובר נייר, יש לחפש את הכניסה שכתוב בה אנשים עם הזמנה, כרטיס הכניסה כולל כניסה מועדפת כך שלא תצטרכו לחכות להתייבש בתורים הארוכים בכניסה למוזיאון.

גלריית אופיצי בפירנצה היא ענקית, ככל הנראה לא תצליחו לראות את כל התערוכות ביום אחד, עם זאת בהחלט מומלץ להשקיע בסיור בגלריות השונות לפחות כמה שעות טובות כדי שתוכלו להתרשם באמת ולהבין עד כמה האוסף גדול יפה ומעניין, מומלץ לעשות מעט שיעורי בית לפני הביקור כדי לתכנן מה הכי חשוב לכם לראות.

בכל מקרה הגלרייה נמצאת באזור מאוד מרכזי בעיר, כך שבהחלט אתם יכולים לתכנן את היום שלכם כך שתוכלו להספיק לראות ולעשות עוד דברים. הביקור במוזיאון מתאים למשפחות עם ילדים, לא בטוח שלילדים קטנים מדי יהיה באמת מה לעשות שם, הגיל המומלץ הוא החל מגיל שתיים עשרה ומעלה.

איזה אוספים יש בגלריית אופיצי? האם יש שם עבודות של לאונרדו דה וינצ'י? כל מה שחשוב לשאול על גלריית אופיצי בפירנצה

גלריית אופיצי בפירנצה הוא אחד ממוזיאוני האמנות המפורסמים ביותר בעולם. המוזיאון מכיל אוסף עצום של יצירות של אמנים ויוצרים הכי גדולים בהיסטוריה כמו למשל, לאונרדו דה וינצ'י, רפאלו, מיכלאנג'לו ועוד רבים וטובים, המוזיאון משתרע על פני שטח עצום ומכיל ארבעים וחמישה תערוכות שונות, כמו כן בכל שנה יש תערוכות מתחלפות של יצירות אמנות מפורסמות.

גלריית אופיצי בפירנצה הוא מוזיאון סופר מבוקש, מדי שנה מבקרים במקום יותר ממיליון אנשים מכל רחבי העולם, לכן זה יהיה חכם לקנות את הכרטיסים מראש ולהבטיח את מקומכם, כמו כן כרטיס הכניסה באינטרנט כולל גם הטבות שוות. המחיר של הכרטיס הוא 74 שקלים לאדם, הכרטיס כולל כניסה יומית חופשית לכל מתחמי הגלריה, כמו כן הכרטיס כולל גם אפשרות ביטול עד עשרים וארבע שעות לפני מועד הביקור במקום, כמו גם כניסה מועדפת ללא המתנה בתורים הארוכים בכניסה.

גלריית אופיצי בפירנצה פתוחה כל השבוע מלבד יום שני, החל מהשעה 8:15 עד 18:30, שימו לב כניסה אחרונה לגלריה היא עד שעה לפני הסגירה, בכל מקרה מומלץ להשקיע יותר משעה בסיור במוזיאון כדי שתספיקו ליהנות ולראות את יצירות האמנות המדהימות שהוא מכיל.

גלריית אופיצי בפירנצה נמצאת בכתובת: Piazzale degli Uffizi, 50122 Firenze FI, כדאי לקחת בחשבון שגלריית אופיצי נמצאת במיקום מאוד מרכזי בעיר, כך שבהחלט שווה לתכנן את היום שלכם מראש כדי שתספיקו לראות ולעשות עוד דברים באזור של המוזיאון.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן