כרטיסים

גלריית האקדמיה בפירנצה – פסל דוד

גלריית האקדמיה בפירנצה – פסל דוד

מוזיאון גלריית האקדמיה בפירנצה

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

גלריית האקדמיה בפירנצה – פסל דוד

פירנצה היא ללא ספק יעד מושלם לחובבי מוזיאונים תרבות ואמנות, העיר המקסימה עם התעלות שחוצות אותה מציע לתיירים שפע של מוזיאונים מעולים, ארמונות פאר ואת כל האטרקציות שצריך כדי לתכנן את הטיול המושלם. ביקור בונציה משלב בצורה יוצאת מן הכלל בין הישן העתיק למודרני והחדש.

התעלות הגשרים, הארמונות והתרבות של ונציה הולכים אלפי שנים אחורה בהיסטוריה, ונציה היא היעד המושלם לחובבי אמנות. אחד המקומות הטובים ביותר בעיר מהבחינה הזו זוהי גלריית האקדמיה אשר נוסדה במאה השמונה עשרה כדי להיות בית ספר למוזיקה של ונציה.

כיום הגלריה לאקדמיה בפירנצה הוא אחד המוזיאונים הכי פופולריים בעיר, המוזיאון ממוקם באזור מרכזי בעיר, ליד הגד הדרומית של התעלה הגדולה של ונציה, ממש ליד גשר האקדמיה הידוע. ביקור במוזיאון האקדמיה הוא חובה לכל חובב אמנות, אך בהחלט לא רק זהו מוזיאון אשר מכיל יצירות אמנות אלמותיות.

ההיסטוריה של גלריית האקדמיה בפירנצה

במאה השבע עשרה והשמונה עשרה קמו באיטליה לא מעט אקדמיות למוזיקה. גלריית האקדמיה בפירנצה החלה את פעילותה בשנת אלף שבע מאות חמישים. האקדמיה הוקמה בהשראת האקדמיות הבולטות של רומא, במטרה להיות בית ספר ללימוד, ציור, אדריכלות ופיסול.

הרפובליקה של ונציה הייתה זו שהקימה את האקדמיה, הם רצו להיות מתחרים שווים לגלריות מקבילות כמו אקדמיית סן לוקה ברומא. הם הביאו את המורים הטובים ביותר שהיו באותם ימים ונחלו הצלחה גדולה כבר בהתחלה. בהמשך האקדמיה שינתה את שמה לאקדמיה המלכותית לאמנויות יפות.

באותם שנים נפוליאון בונפרטה שלט בעיר, הוא הורה להעביר את האקדמיה מפיאצה דלה סיניוריה אל משכנה הנוכחי. זו הייתה תקופה בה כנסיות רבות ברחבי העיר ננטשו, האקדמיה הועברה אל כנסיית מריה דלה צ'אריטה אשר נבנתה באמצע המאה הארבע עשרה, מבנה מרהיב ביופיו אשר משתרע על פני שטח עצום.

האוסף האדיר של הגלריה נאסף בהדרגה כאשר ציורים נאספו ממנזרים שדוכאו על ידי הדוכס הגדול פיטר לאופולד מלוריין בסוף המאה השמונה עשרה. מאוחר יותר גם נפוליאון בונפרטה החל לאסוף יצירות אמנות, בשנת אלף שמונה מאות ועשר. גולת הכותרת של גלריית האקדמיה זהו הפסל המפורסם והמקורי של מיכלאנג'לו, דוד הועבר מפיאצה דלה סיניוריה אל גלריית האקדמיה בשנת אלף שמונה מאות שבעים ושלוש. 

בניית הפסל הסתיימה בסופו של דבר בשנת אלף שמונה מאות שמונים ושתיים, האדריכל הנודע אמיליו דה פבריס הכין מעמד ייחודי המגן על הפסל, כאשר המוזיאון פתח את דלתותיו הוא החל להציג, שטיחי קיר, ציורים ופסלים, בשנות החמישים המוזיאון הורחב ונפתח היכל קולוסוס.

ההיכל כלל את החדרים בסגנון ביזנטי, עם מספר עצום של ציורים שלושה עשר אלף במספרם. בשנות השמונים גדל האוסף של המוזיאון כאשר נוספו יצירות של לורנצו ברטוליני שיצר יצירות מיציקות גבס ייחודיות. היצירות שלו מוצגות בחדר עתיק מהמאה התשע עשרה ששימש בעבר, כמחלקת נשים בבית החולים העתיק של סנט מתיו.

גלריית האקדמיה חווית אמנות נדירה בפירנצה

כיום גלריית האקדמיה בפירנצה זהו אחד המוזיאונים לאמנות הטובים ביותר באיטליה עם אוסף אדיר של יצירות אמנות מובילות. המוזיאון פתוח לקהל הרחב והוא אחד האטרקציות המובילות בפירנצה לא רק לחובבי אמנות. מדי שנה מבקרים במוזיאון מיליון ושבע מאות אלף תיירים מכל רחבי העולם.

יש המון מה לראות במוזיאון לכן מומלץ לתכנן את הביקור שלכם מראש,על מנת שתספיקו לראות את כל המיצגים החשובים ביותר ויש הרבה כאלה, אלה התערוכות ויצירות האמנות שלא כדאי לפספס:

הפסל של דוד (The statue of David) – ללא ספק גולת הכותרת של גלריית האקדמיה בפירנצה, זהו אחד הפסלים המתוירים ביותר באיטליה ולא מעט מבקרים מגיעים במיוחד כדי לראות את יצירת האמנות הנצחית של מיכלאנג'לו. הגובה המרשים של פסל דוד הוא יותר מחמישה מטרים, הפסל מציג את הדמות של דוד כגבר צעיר וחסון.

הפסל מעוצב על פי דמותו של דוד המלך אשר הביס את גוליית, זהו פסל מרהיב ביופיו שלקח שנים רבות לבנות אותו, הפסל ממוקם באזור מרכזי של המוזיאון כך שלא יהיה לכם בעיה למצוא אותו בקלות, קחו בחשבון שככל הנראה יהיו סביב הפסל עוד המון מבקרים, השעות הטובות ביותר הן שעות הבוקר של אמצע השבוע אז בדרך כלל יש פחות עומסים.

מוזיאון כלי הנגינה (Musical Instruments Museum) – אחד המקומות שלא כדאי לפספס בגלריית האקדמיה בפירנצה. מוזיאון כלי הנגינה מכיל מספר רב של כלי נגינה אשר נבנו במאה השבע עשרה. באותם ימים פעל בעיר אשף כלי הנגינה אנטוניו סטרדיווארי, כלי הנגינה שהוא בנה היו הכלים הטובים ביותר במשך למעלה ממאתיים שנה.

כיום ויולה מבית סטרדיווריוס מוערכת בשווי של שישה עשר מיליון דולר. המוזיאון לכלי נגינה מכיל מספר רב של כלי נגינה של סטרדיווריוס כולל טנור ויולה וצ'לו מאוסף הכלים של המוזיאון. יש האומרים שהוויולה לא השתנתה מהיום שבו הושמעה לראשונה ועדיין נשמעת איכותית במיוחד. כמו תמצאו במוזיאון גם חדר המוקדש להמצאת הפסנתר, שהומצא עבור המדיצ'י בשנת אלף שבע מאות עשרים.

גלריית אופיצי (Uffizi Gallery) – אופציה לרכישת כרטיס הכניסה כולל גם כניסה לאחד המוזיאונים המפורסמים בפירנצה. עם אוסף מדהים של יצירות אמנות חובה מימי הביניים ותקופת הרנסנס, כולל היצירה של לידת ונוס של בוטיצ'לי, כמו גם שמונה חדרי גלריה המוקדשים לאמן המפורסם קרוואג'יו ביציריות הידועות של אור וצל.

המוזיאון בגלריית אופיצי מכיל עוד מגוון גדול של יצירות של אמנים הכי גדולים מאותם ימים, כמו לאונרדו דה וינצ'י ורפאל, יש שם לא מעט יצירות אשר מייצגות את  תנועת הבארוק עם יצירות מופת של מיכלאנג'לו ועוד. 

מידע שימושי על ביקור בגלריית האקדמיה בפירנצה

טיול בפירנצה בלי לספוג את התרבות הנפלאה שיש לעיר להציע הוא ככל הנראה סוג של פספוס. גלריית האקדמיה בפירנצה היא המהות של התרבות של העיר העתיקה. זהו אחד המוזיאונים המבוקשים והפופולריים בעיר, לכן מומלץ לקנות את הכרטיסים מראש באינטרנט מה עוד שהכרטיס כולל גם כניסה למוזיאון אופיצי אשר נחשב מוזיאון חובה בפירנצה.

המחיר של הכרטיס הוא מאה חמישים שקלים לאדם, כאמור הכרטיס כולל כניסה לגלריית האמנות של פירנצה, כמו גם כניסה למוזיאון אופיצי, יתרון נוסף של קניית כרטיס מראש באינטרנט הוא האפליקציה שאתם מקבלים בנוסף, אפליקציית מדריך שמע עיר, עם יותר משבעים נקודות עניין ברחבי העיר, תיאורים והערות אודיו של מומחים מקומיים מפות דיגיטליות וניווט אינטראקטיביות.

בעת הזמנת הכרטיסים תוכלו לבחור את התאריך המועדף לכם, לאחר ביצוע ההזמנה תקבלו גם קוד אשר מעניק לכם הנחה של עשר אחוז במגוון אטרקציות נוספות. הכרטיסים כוללים גם אפשרות של שינוי מועד או ביטול עד עשרים וארבע שעות לפני מועד הביקור בגלריה.

האם כדאי לבקר בגלריית האקדמיה בפירנצה? האם פסל דוד המפורסם שם? כל מה שחשוב לשאול על גלריית האקדמיה בפירנצה

גלריית האקדמיה בפירנצה זהו מוזיאון מרהיב האוצר אוסף ענק של יצירות אומנות של האמנים הכי מפורסמים בעולם. גולת הכותרת של הגלריה זהו פסל דוד של מיכלאנג'לו, יצירה אומנות מרהיבה שלא מעט מהמבקרים במוזיאון מגיעים במיוחד כדי לראות אותה, מלבד פסל דוד יש עוד המון מה לראות במוזיאון, כולל יצירות אמנות של יוצרים דגולים כמו לאונרדו דה וינצ'י ורפאל, כמו כן אטרקציה נוספת זהו מוזיאון המוזיקה בו תוכלו לראות את מיטב כלי הנגינה שיוצרו באותם ימים.

כרטיס כניסה לגלריית האקדמיה בפירנצה כולל גם כניסה למוזיאון אופיצי, אחד המוזיאונים החשובים ביותר בפירנצה שבהחלט מומלץ לבקר בו. המחיר של כרטיס הכניסה הוא 149 שקלים, מלבד כניסה לשני המוזיאונים המעולים, תקבלו גם אפליקציה עם מגוון אטרקציות שוות, מפות והטבות נוספות. כרטיס הכניסה גם כולל אפשרות של שינוי מועד או ביטול עד עשרים וארבע שעות לפני מועד הביקור במקום.

גלריית האקדמיה בפירנצה פתוחה כל ימות השבוע החל מהשעה, 9:00 עד 18:45, שעות הפעילות של מוזיאון אופיצי הן כל השבוע מלבד יום שני החל מהשעה, 8:15 עד 18:30, כדאי לקחת בחשבון, כניסה אחרונה למוזיאונים היא שעה אחת לפני הסגירה.

גלריית האקדמיה בפירנצה נמצאת כתובת: Via Ricasoli, 58/60, 50129 Firenze FI, מוזיאון אופיצי נמצא לא רחוק משם בכתובת: כתובת: Piazzale degli Uffizi, 6, 50122 Firenze FI, ניתן להגיע בתחבורה הציבורית בקלות מרחבי העיר, כמו כן המוזיאונים נמצאים באזורים מרכזיים של העיר כך שתוכלו גם ליהנות ממסעדה טובה, גלידה או קפה איטלקי משובח

הכרטיס הרגיל למוזיאון האקדמיה בפירנצה כולל כניסה לכל המוזיאון, כולל פסל דוד. אין צורך בכרטיס נוסף כדי לראות את הפסל. 

הפסל של דוד ממוקם בחדר נפרד במוזיאון, והוא אחד המוצגים המרכזיים בו. החדר קטן יחסית, ולכן יכול להיות צפוף במיוחד בזמנים העמוסים.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן