חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

מוזיאון הכדורגל של פירנצה (Italian Football Museum Coverciano)

מוזיאון הכדורגל של פירנצה (Italian Football Museum Coverciano)

Italian Football Museum Coverciano

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

מוזיאון הכדורגל של פירנצה (Italian Football Museum Coverciano)

בין סימפוניית אמנות הרנסנס וספקי הג'לטו של פירנצה, במגרש התרבותי של העיר עומד לו שחקן בלתי צפוי, אחד שכובש את ליבם של מבקרי העיר וחובבי הספורט- מוזיאון הכדורגל האיטלקי בפירנצה. כאן, במוסד המפואר הזה, הרנסנס פוגש בתרועות האצטדיונים, כשמדובר על אתר עלייה לרגל לאוהבי הכדורגל. 

בעיר שבה העבר וההווה מבצעים ריקוד מהפנט, המוזיאון מציע טנגו תוסס עם היסטוריית הכדורגל האיטלקי. גביעים שהיו עדים לדמעות של תבוסה וניצחון, חולצות של שחקנים שנלבשו במשחקים שבהם קרתה היסטוריה ועוד אינספור מיצגים ותערוכות שיגרמו לכם להתאהב. 

אז בואו נצא לגלות את אולמות המוזיאון ונחשוף יחד את הסיפורים שהופכים את הכדורגל האיטלקי להרבה יותר מסתם משחק. מדובר על סאגה של תשוקה, גאווה וגם קצת פלפל. התכוננו להוסיף תבלין ספורטיבי להרפתקה הפלורנטינית שלכם, כי מוזיאון הכדורגל האיטלקי משחק משחק ביתי, ומזמין אתכם ליהנות ממושבים בשורה הראשונה.

מוזיאון הכדורגל בכמה מילים

לפני שנצלול אל ההיסטוריה התוססת של המוזיאון ואל התערוכות והמיצגים שמחכים לכם שם, בואו נדבר על המוזיאון, מה זה המקום הזה שהצליח לפלס דרכו אל עיר הרנסנס, עיר שידועה יותר במשיכות המכחול שלה מאשר בשערי הענק שלה?

מוזיאון הכדורגל האיטלקי, שנקרא גם Museo del Calcio – Coverciano, הוא למעשה מקדש שנבנה לכבוד ההיסטוריה העשירה והנלהבת של הכדורגל האיטלקי. מוזיאון זה, ששוכן ברובע הציורי של קוברצ'יאנו (Coverciano), במרחק זריקת אבן מהמרכז ההיסטורי של פירנצה, הוא ממצא נדיר בעיר שידועה בעיקר בזכות האמנות והארכיטקטורה שלה.

מדובר באוצר, אוסף של זיכרונות הכדורגל היקרים ביותר של איטליה. זה המקום שבו העבר, ההווה והעתיד של הספורט מתכנסים בתצוגה מרתקת של מזכרות, תערוכות אינטראקטיביות ותערוכות מולטימדיה. מימי תחילתו ועד לתקופת תור הזהב שלו, המוזיאון מתאר את המסע שעבר עולם הכדורגל האיטלקי דרך אוסף מרשים של תערוכות וחפצים. בין המיצגים במוזיאון תמצאו חולצות היסטוריות, נעלי שחקנים, גביעים נוצצים, ושפע של תמונות וסרטונים שמביאים את סיפור הכדורגל של האומה האיטלקית לחיים.

אבל מוזיאון הכדורגל האיטלקי – Coverciano הוא יותר מסתם מוזיאון- זו חוויה. זה מקום שבו המעריצים יכולים ללכת במסדרונות ההיסטוריה, להרגיש את ההדים של ניצחונות מפורסמים וגם של תבוסות קורעות לב. זה המקום שבו תוכלו יכול פנים אל פנים עם אגדות המשחק, להבין את הזיעה והדמעות שמאחורי הניצחונות שלהם.

בעיר שבה כל פינה משופעת בהיסטוריה, מוזיאון הכדורגל בולט כקולוסיאום מודרני, חוגג את הגלדיאטורים של מגרש הכדורגל. מוזיאון זה אינו מיועד רק לחובבי ספורט אלא לכל מי שרוצה להבין ולחקור חלק חיוני מהתרבות והזהות האיטלקית. 

סיפורו של מוזיאון הכדורגל- היסטוריה בקצרה

מוזיאון הכדורגל האיטלקי, מקלט לחובבי ספורט ואטרקציה נפלאה למטיילים בעיר, החל את דרכו כחלום, החזון ללכוד ולהנציח את אהבתה העמוקה של איטליה למשחק הספורטיבי המפורסם בעולם.

בארץ שבה אמנות, היסטוריה ותרבות משתלבות זה בזה, כדורגל תמיד היה יותר מסתם ספורט, הוא היה נרטיב, סיפור נלהב של ניצחונות, תבוסות, אגדות ורגשות. מתוך הכרה בכך, החליטו אוהבי הכדורגל האיטלקי ליצור מקלט שבו ניתן יהיה לשמר ולחלוק את הנרטיב הזה. כך, בסוף המאה ה-20, נולד מוזיאון קלצ'יו – קוברצ'יאנו, מוזיאון הכדורגל של פירנצה, עדות לרומן המתמשך של איטליה עם עולם הכדורגל.

המוזיאון מצא את ביתו בקוברצ'יאנו, רובע שליו בעיר פירנצה, ידוע בשל הרחובות המקסימים שלו, אך במיוחד בשל מרכז האימונים המפורסם של נבחרת איטליה בכדורגל. מיקום המוזיאון הוא לא איזו בחירה רנדומלית, אלא הצהרה של ממש- שילוב העבר, ההווה והעתיד של הכדורגל האיטלקי באתר סמלי אחד.

ברגע שהמבקרים נכנסים למוזיאון, הם יוצאים למסע בזמן. כל אולם, כל תערוכה וכל שריד מספר סיפור. ישנן חולצות מוכתמות בזיעת הניצחון, נעליים שרקדו על המגרש במשך עשרות משחקים, וכדורים שנשאו את נטל הבעיטות החזקות. גביעים ומדליות נוצצים בוויטרינות, לכל אחד סיפור תהילה משלו. צילומים וסרטונים בתערוכות השונים מביאים לחיים את הרגעים שהגדירו את הדורות – מניצחונות במונדיאל ועד הפסדים קורעי לב.

בין האוצרות הללו מתגלים סיפורי האגדות. המוזיאון נותן כבוד לאגדות הכדורגל האיטלקיים – הגיבורים שהפכו לאגדות לא רק על המגרש אלא בליבם של כל תושבי המדינה. כאן, תמצאו תערוכות שמתעסקות בפאולו מלדיני, רוברטו באג'ו ופרנצ'סקו טוטי, תלמדו על מסעותיהם, על המאבקים שלהם ועל הניצחונות שלהם.

אבל מוזיאון הכדורגל האיטלקי חוגג לא רק את העבר המפואר, אלא גם את ההווה והעתיד, מציג את הסיפור המתמשך של הכדורגל האיטלקי. תערוכות אינטראקטיביות ומיצבים עכשוויים שומרים על המוזיאון תוסס ורלוונטי, מגשרים על הפער בין האגדות של פעם לכוכבים של ימינו.

לסיכומו של עניין, המוזיאון עומד כמגדלור לכל אלה שאוהבים כדורגל. מדובר על מקום שבו הרגשות מחלחלים עמוק, בו רוח המשחק מורגשת, ושבו כל אוהד, צעיר או מבוגר, יכול להתחבר לנשמה של הכדורגל האיטלקי. מוזיאון הכדורגל האיטלקי מספר את סאגת האהבה, התשוקה והמסירות הנצחית של אומה למשחק הכדורגל. 

תערוכות המוזיאון

מוזיאון הכדורגל מחולק ל-6 אולמות תצוגה, כל אחד מהם מספק זווית ייחודית על סיפורו העשיר של הכדורגל האיטלקי, מימיו הראשונים ועד ימינו אנו. הנה הצצה לעולם המרתק של האוספים והתערוכות שלו:

  1. מזכרות היסטוריות

המוזיאון מתגאה באוסף נרחב של חולצות וינטג', לכל אחת מהן הסיפור שלה. כלל החולצות היו שייכות לשחקנים ולקבוצות איטלקיות אגדיות בעבר. חולצות אלו מלוות במגוון ציוד כדורגל היסטורי, שמספק חיבור לעבר. 

אחת מגולות הכותרת של המוזיאון היא התערוכה הזוהרת של מערך הגביעים והמדליות, כולל גביעי העולם שבהם זכתה נבחרת איטליה. סמלים אלה לוכדים את התהילה והגאווה של הישגי הכדורגל האיטלקי, מספקים רגעים נוצצים ומרגשים במוזיאון.

  1. תערוכות אינטראקטיביות

המוזיאון משלב טכנולוגיה מודרנית עם היסטוריה באמצעות תצוגות מולטימדיה אינטראקטיביות. אלו כוללות מיצבי וידאו שמציגים רגעים אייקוניים בכדורגל האיטלקי, ממשחקים היסטוריים ועד לראיונות עם אגדות כדורגל אהובות. בין התערוכות תוכלו גם למצוא משחקים וחידונים, מספקים בידור וחינוך על ההיסטוריה והחוקים של הספורט.

  1. היכל התהילה

אחד מחללי המוזיאון נקרא היכל התהילה, והוא מעניק את הכבוד הראוי לגדולי שחקני הכדורגל, המאמנים והשופטים האיטלקיים. אזור זה מספר רבות אודות תרומותיהם של השחקנים והמאמנים ומנציח את מורשתם הגאה.

  1. תערוכות צילום

המוזיאון מכיל אוסף עשיר של תצלומים שלוכדים רגעים מרכזיים בכדורגל האיטלקי. התמונות הללו נעות מחגיגות ניצחון לצילומים של שחקנים ואוהדים, כל תצלום מספר סיפור ייחודי.

  1. תערוכות זמניות

מעת לעת, המוזיאון מארח תערוכות 'פופ אפ' מיוחדות שמתמקדות בהיבטים ספציפיים בעולם הכדורגל האיטלקי, כגון קמפיינים של גביע העולם, מועדונים אגדיים או דמויות משפיעות בתחום הספורט. תערוכות זמניות אלו מציעות נקודות מבט רעננות ושומרות על חווית המוזיאון דינמית ותוססת. 

סיור מודרך במוזיאון הכדורגל

סיור מודרך במוזיאון הכדורגל האיטלקי מציע דרך נפלאה לחקור את אהבתה של איטליה לכדורגל, דרך הבית הרשמי של נבחרת איטליה בכדורגל ברובע Coverciano של פירנצה.

הסיור מציע הזדמנות להתעמק בהיסטוריה העשירה של הכדורגל האיטלקי, והוא כולל ביקור במתקני האימונים החדישים שמשמשים את הנבחרת הלאומית, וגם במוזיאון הכדורגל. הסיור כולל הדרכות מרתקות מפי מדריך מקצועי ונלהב, והוא כולל בתוכו את דמי הכניסה למוזיאון.

אורך הסיור הינו שעתיים. 

מידע פרקטי

שעות הפתיחה של המוזיאון: המוזיאון פתוח כל ימות השבוע בין השעות 10:00 – 18:00.

כרטיסים: עלות כניסה למבוגר מעל גיל 15 הינה €9.00, וילד בגילאי 6-15 ישלם €5.00 אירו עבור כניסה. הכניסה מתחת לגיל 6 הינה בחינם. 

מומלץ להזמין את כרטיסי הכניסה מראש!

מיקום ודרכי הגעה: מוזיאון הכדורגל של פירנצה (Italian Football Museum Coverciano) ממוקם ברובע Coverciano, בתוך מתחם האימונים FIGC Coverciano Technical Centre, מרכז ההתאחדות הכדורגל האיטלקית ומתקני האימונים של נבחרת איטליה בכדורגל.

למוזיאון ניתן להגיע בתחבורה ציבורית נוחה ממרכז העיר, בין היתר באמצעות קווי האוטובוס 17 או 20 שעוצרים בסמוך למוזיאון. למתניידים ברכב ניתן להגיע בנסיעה של בין 10-15 דקות ממרכז העיר. חנייה בדרך כלל זמינה באזור. הליכה ממרכז העיר למוזיאון תיקח כשעה.

כתובת המוזיאון: Viale Aldo Palazzeschi, 20, 50135 Firenze FI.

אז כשההרפתקה הבלתי רגילה שלנו בפירנצה מתקרבת לסיומה, זכרו: יש בעיר הזו יותר מאשר פסל דוד של מיכלאנג'לו וג'לאטו מעורר תיאבון (אם כי, בואו נהיה כנים, גם אלה די נהדרים). אם אתם מחפשים להוסיף טוויסט ייחודי למסע הפלורנטיני שלכם, ביקור במוזיאון הכדורגל האיטלקי הוא בגדר חובה. זהו המקום המושלם להתמכר ולגלות את הדת האחרת של איטליה – הכדורגל. בין אם אתם אוהדים מושבעים שיכולים לדקלם כל זוכה במונדיאל מאז שנת 1930 או שאין לכם קשר כלל וכלל לעולם הכדורגל, המוזיאון מספק מסע קסום ומרתק.  

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן