חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

מוזיאון לאונרדו דה וינצ'י (Leonardo da Vinci Interactive Museum)

מוזיאון לאונרדו דה וינצ'י (Leonardo da Vinci Interactive Museum)

Leonardo Interactive Museum

עזרה עם תכנון החופשה בפירנצה?

מוזיאון לאונרדו דה וינצ'י (Leonardo da Vinci Interactive Museum)

לגלות את המצאותיו של הגאון דה וינצ'י

בליבה של פירנצה, עיר שהיא שם נרדף לחדשנות אמנותית ומדעית, עומדת מחווה לאחד מהמוחות המבריקים ביותר של ההיסטוריה: המוזיאון האינטראקטיבי של לאונרדו דה וינצ'י. המוסד הייחודי הזה הוא הרבה יותר ממוזיאון, זוהי חגיגה תוססת של יצירתיות, כושר המצאה וסקרנות. כאן, רוחו של לאונרדו דה וינצ'י, גאון ששילב אמנות עם מדע, מתעוררת לחיים בצבעים ובקולות. 

רובנו מכירים את דה וינצ'י כיוצר של יצירות אמנות מהמפורסמות בעולם ובהן המונה ליזה והסעודה האחרונה, אך למעשה דה וינצ'י היה איש אשכולות- מתמטיקאי, צייר, מהנדס, פסל, אדריכל והרשימה עוד ארוכה. כאן, במוסד ההיסטורי והמושקע הזה תוכלו לגלות צד אחר של דה וינצ'י, המצאותיו הגאוניות, סיפור החיים שלו והדרך שבה הוא שינה את עולמנו ואת עולם הדמיון האנושי.

בואו נצא לדרך.

סיפורו של איש האשכולות דה וינצ'י

אין כמעט אדם שלא מכיר את לאונרדו דה וינצ'י, כן, זה שאחראי על יצירות המופת שתלויות במוזיאונים הגדולים בעולם, הראשונה שבהן היא כמובן המונה ליזה שגורמת לתורי אינסוף במוזיאון הלובר. אבל, מטיילים יקרים, לאונרדו דה וינצ'י היה הרבה יותר מסתם צייר, ואם צריך להגדיר אותו באיזה מושג מכליל נבחר בהגדרה – איש אשכולות. דה וינצ'י היה איש חזון שחצה את תחומי המדע, ההנדסה, האנטומיה ומעבר להם בסקרנות שאינה יודעת שובע וברוח המצאה ששינתה את העולם. 

דה וינצ'י, שנולד בשנת 1452 בווינצ'י שבמחוז טוסקנה שבאיטליה, גילה כישרון מוקדם לאמנות והתלמד אצל האמן הנודע אנדראה דל ורוקיו (Verrocchio) בעיר פירנצה. תקופת ההתלמדות עיצבה את כישוריו האמנותיים, אך כבר אז החלו תחומי העניין שלו להתרבות. המחברות של דה וינצ'י, מלאות בסקיצות ורעיונות, חושפות מוח שחקר והטיל ספק בכל העולם שסביבו.

דה וינצ'י היה מרותק לתחום חקר גוף האדם, תשוקה שהובילה אותו לערוך מחקרים אנטומיים מפורטים, שהקדימו בהרבה את זמנו והניחו את הבסיס לחלק מתהליכי הרפואה המודרנית. רישומיו האנטומיים, המדויקים והאמנותיים, הציגו הבנה של הצורה האנושית שלא הייתה כמותה בתקופה זו. היבט זה מודגש במוזיאון, בו המבקרים יכולים להתפעל מהמורכבויות של הסקיצות האנטומיות שלו.

אבל אהבתו לחקר ולידע לא עצרה בעולם האנטומיה, ודה וינצ'י היה נלהב באותה מידה מהנדסה וממכניקה. בתחום זה הוא יצר המצאות אינספור, ביניהן עיצובים למכונות מעופפות, סקיצה מוקדמת של מסוקים ומכונות מלחמה שונות. השרטוטים ההנדסיים שלו, מאופיינים בפרטים מוקפדים ובעיצוב חדשני, מציגים מוח יוצא דופן שפורץ את גבולות האפשרי. המוזיאון האינטראקטיבי של דה וינצ'י מביא את ההמצאות הללו לחיים באמצעות מודלים ותערוכות אינטראקטיביות, מאפשר למבקרים לעסוק ישירות ברעיונותיו בעלי החזון.

בחקירת המוזיאון, מתעמקים גם בעיסוקו של דה וינצ'י בתחום הפיזיקה, אופטיקה והידראוליקה. הבנתו בנושאים אלה לא רק השפיעה על יצירות האמנות שלו, והפכה אותן ליותר ריאליסטיות ודינמיות, אלא גם הובילה ליישומים מעשיים בתכנון מכונות ומחקרים מדעיים.

חייו של לאונרדו היו רדיפה בלתי פוסקת אחר ידע, מונעים על ידי סקרנות שאין שני לה וגאונות שביקשה להבין וללמוד את המורכבות של העולם. המורשת שלו היא לא רק ביצירות האמנות שיצר אלא במגוון האדיר של רעיונות וחידושים שהשאיר אחריו, רבים מהם הקדימו את זמנם עד כדי כך שהם לא התממשו גם מאות שנים מאוחר יותר.

מוזיאון דה וינצ'י- נעים להכיר

המוזיאון האינטראקטיבי של לאונרדו דה וינצ'י בפירנצה הוא מוסד מרתק שחולק כבוד לגאונותו של ליאונרדו דה וינצ'י באופן חדשני ורב גוני בדיוק כמו האיש עצמו. המוזיאון הוקם מתוך חזון ליצור מרחב אינטראקטיבי שבו המבקרים יוכלו לא רק ללמוד על חייו ויצירתו של דה וינצ'י אלא גם לעסוק בהמצאותיו וברעיונותיו באופן מעשי. גישה זו דרשה מחשבה עמוקה ביצירת מוסד תרבותי שלא יהיה דומה למוזיאונים המסורתיים, שלעתים קרובות מגבילים את האינטראקציה של המבקרים לצפייה בתערוכות מאחורי קירות זכוכית. המטרה הייתה ליצור חוויה סוחפת שמשקפת את הרוח הדינמית והחוקרת של דה וינצ'י עצמו.

המוזיאון, שממוקם בליבה של העיר פירנצה, בסמוך לאתרים היסטוריים רבים אחרים, תוכנן להיות נגיש ומרתק לכל הגילאים. האוספים והתערוכות שלו נאספו ונבנו בקפידה כדי להחיות את הסקיצות והרעיונות של דה וינצ'י, והמוזיאון מכיל דגמים בגודל טבעי של רבות מהמצאותיו, כולן נבנו בקפידה מרישומיו המפורטים. אלה כוללים מכונות ומכשירים שונים, ממכוניות מעופפות וגשרים ועד לנשק ומשאבות הידראוליות.

האופי האינטראקטיבי של התערוכות מאפשר למבקרי המוסד לעסוק בהמצאותיו המרגשות והמרתקות באופן פיזי, מה שיוצר קרבה של ממש בין המבקרים ובין דה וינצ'י והמצאותיו הגאוניות. תערוכות המוזיאון האינטראקטיביות משתרעות מתצוגות דיגיטליות ומצגות מולטימדיה שמספקות הקשר ורקע להמצאות וליצירות האמנות שלו ועד לדגמים שניתן להזיז ולסובב וכך לראות את המחשבה שמאחורי כל תרשים ותרשים. 

ובעוד שהמוזיאון מתמקד בעיקר בהמצאותיו, המוסד המפואר גם חולק כבוד להישגיו האמנותיים של דה וינצ'י, כשברחבי המוזיאון תוכלו למצוא רפרודוקציות, העתקים איכותיים של ציוריו.

המוזיאון האינטראקטיבי של דה וינצ'י בפירנצה חולק כבוד למורשת יוצאת הדופן הזו. זהו מרחב שבו הגאונות של דה וינצ'י מוצגת במלואה, מזמינה את המבקרים להיכנס לעולמו ולחוות את העומק והמגוון של כישרונותיו. מאמנות למדע, מאנטומיה להנדסה, המוזיאון לוכד את תמצית חייו ויצירתו של דה וינצ'י, מציע מסע מקיף ומרתק בסיפורה של אחת הדמויות המדהימות בהיסטוריה.

מוזיאון דה וינצ'י- מה לא לפספס

ביקור במוזיאון האינטראקטיבי של דה וינצ'י הוא מסע דרך מוחו של אחד מהגאונים הגדולים בהיסטוריה. הנה האטרקציות והחוויות העיקריות שאסור לכם לפספס בביקורכם:

מודלים אינטראקטיביים של המצאות גאוניות: אחת מנקודות השיא של המוזיאון הינה המודלים האינטראקטיביים של המצאותיו של דה וינצ'י. אלה כוללות את המכונית המעופפת, האופניים, המסור ההידראולי ועוד רבות אחרות. היכולת לגעת ולקיים אינטראקציה עם הדגמים הללו מציעה היכרות ייחודית ומעשית עם הגאונות של לאונרדו.

המחקרים האנטומיים של דה וינצ'י: הסקיצות האנטומיות המפורטות של דה וינצ'י הן עדות למחקר המדוקדק שלו על גוף האדם. מיצגים אלה מספקים תובנה לגבי תרומתו להבנה המוקדמת של האנטומיה האנושית וכישוריו יוצאי הדופן.

העתקים של יצירות אמנות מפורסמות: בעוד שהעבודות המקוריות של דה וינצ'י נמצאות במוזיאונים מפוארים שונים ברחבי העולם, המוזיאון מציג העתקים איכותיים של ציוריו המפורסמים כמו המונה ליזה וציור הסעודה האחרונה, מספק לכם המבקרים גם קורט של אמנות לצד רוח ההמצאות המלהיבה.

עיצובים הנדסיים ומכניים: אל תפספסו גם את התערוכות שעוסקות בתרומתו של דה וינצ'י בתחומי ההנדסה באמצעות תערוכות שמציגות את העיצובים המכניים שלו, כמו המחקרים שערך על גלגלי שיניים, גלגלות ומנופים, שנחשבו למהפכניים בזמנם.

חנות המזכרות של המוזיאון: ולפני שאתם עוזבים, בקרו בחנות המזכרות של המוזיאון, מלאה בפריטים ייחודיים בהשראת עבודותיו של לאונרדו, מספרים והדפסים ועד לדגמים ומזכרות אחרות, מציעים את ההזדמנות להחזיר הביתה פיסת היסטוריה.

למי מומלץ להגיע לביקור במוזיאון?

המוזיאון האינטראקטיבי של דה וינצ'י מומלץ עבור מגוון רחב של מבקרים. חובבי אמנות וחובבי היסטוריה ימצאו עצמם מרותקים לרפרודוקציות המפורטות של ציוריו של דה וינצ'י והשפעתו ההיסטורית. חובבי מדע והנדסה יתלהבו באותה מידה מהדגמים האינטראקטיביים של המכונות המומצאות והעיצובים המכנים שלו. הגישה האינטראקטיבית של המוזיאון הופכת אותו למושך במיוחד עבור משפחות עם ילדים, מציעה חוויה מהנה וחינוכית שמערבת מוחות צעירים עם תערוכות מעשיות ומעודדת הערכה עמוקה לעולמות המדע והאמנות. ובעצם, כל מי שבעל סקרנות לגבי אחד מהמוחות המבריקים ביותר בהיסטוריה יגלה עניין במוזיאון המושקע הזה. 

מידע חשוב

מיקום: המוזיאון האינטראקטיבי של דה וינצ'י (Leonardo da Vinci Interactive Museum) ממוקם בליבה של העיר פירנצה, בסמוך לקתדרלת הדואומו המרכזית.

כתובת: Via dei Servi, 66/R, 50122 Firenze FI.

דרכי הגעה: בשל מיקומו המרכזי, המוזיאון נמצא במרחק הליכה מאטרקציות מרכזיות רבות בעיר. אם אתם מבקרים באתרים פופולאריים אחרים כמו הדואומו או גלריית אופיצי, הליכה קצרה תביא אתכם למוזיאון.

אם אתם נמצאים באזורים מרוחקים יותר של העיר, פירנצה מתגאה במערכת תחבורה ציבורית יעילה וניתן לקחת אוטובוס כדי להתקרב למוזיאון. אם אתם מגיעים מחוץ לפירנצה, תחנת הרכבת המרכזית, Firenze Santa Maria Novella, נמצאת במרחק של כ-15 דקות הליכה. 

אם אתם נוהגים, קחו בחשבון שחניה עשויה להיות מאתגרת במרכז העיר. המרכז ההיסטורי של פירנצה הוא אזור תנועה מוגבל (ZTL), וניתן לקנוס כלי רכב לא מורשים על כניסה. מומלץ לחנות מחוץ לעיר העתיקה באחד מהחניונים הגדולים ומשם ללכת ברגל.

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח למבקרים כל ימות השבוע. בימים ראשון- שישי פתוח בין 10:00-18:00 ובימי שבת וראשון בין 10:00-19:00.

כרטיסים: כרטיס כניסה למבוגר יעלה € 9.20, בעוד שנערים מתחת לגיל 18 וסטודנטים שמחזיקים בתעודת סטודנט ישלמו 8.10 אירו עבור כניסה. ילד מתחת לגיל 3 נכנס בחינם למוזיאון.

מומלץ לרכוש את כרטיסי הכניסה מראש.

סיורים מודרכים: ניתן לצאת לסיור מודרך במוזיאון שנחשב לסיור מרתק ומקיף, אורכו כשעה והוא נוגע בסיפורו של דה וינצ'י אל מול סיפורן של יצירות המופת שלו מתחומי החיים השונים. עלות סיור מודרך שכוללת גם כניסה למוזיאון הינה € 12.90 לאדם. את הסיורים המודרכים יש להזמין מראש.

לסיכום, אם אתם מבקרים לכם בפירנצה ואיכשהו מוצאים את עצמכם מתלבטים אם לבקר במוזיאון האינטראקטיבי של דה וינצ'י, רק זכרו: זו ההזדמנות שלכם להכיר מקרוב את פועלו של אדם שהקדים את זמנו במאות שנים, אישיות שפרצה את גבולות ה'בלתי אפשרי'. כאן תוכלו להתפעל ממכונות שנראות כאילו נלקחו מסרטי מדע בדיוני, להרהר בסקיצות אנטומיות ולבהות בהעתקים מדויקים ומרשימים של יצירות האמנות המובחרות של דה וינצ'י. המוזיאון הוא מגרש משחקים אינטראקטיבי לסקרנים ולחובבי תרבות, להיסטוריונים הרציניים ולחובבי הפאן כאחד. כאן תוכלו לגעת, לשחק ולעסוק בהיסטוריה – מבלי ששום שומר מוזיאון קשוח יכעס ויורה לכם לשמור על השקט. 

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן